Новини / Логістика / Політика     10 лютого 2022 17:19

Блокада морів Росією. Україна закликала іноземні держави не пускати у свої порти російські кораблі

У відповідь на дії Росії Україна закликала світ закрити порти для російських кораблів

Іноземні держави мають не пускати у свої порти російські кораблі через блокаду росіянами районів Чорного та Азовського морів. Про це міністр оборони  України Олексій Резніков написав у Facebook.

Він нагадав, що перекриття акваторій Азовського та Чорного морів “для навчань” – це тактика повзучої окупації моря, яку вони використовують давно.

Підписуйтеся на LANDLORD у Facebook: тільки найголовніші новини

Резніков зазначив, що якщо не буде загальної реакції світу, то таку тактику РФ, і не тільки РФ, зможуть застосовувати у всьому світі.

“Наші партнери показали сильну відповідь постачанням зброї. Зараз очікуємо не менш сильної відповіді: коли кораблі РФ не зможуть спокійно заходити до цивілізованих портів, вони зрозуміють ціну свого нахабства!” – заявив Резніков.

Підписуйтеся на LANDLORD у Telegram: тільки найголовніші новини

Нагадаємо, що видання BlackSeaNews повідомило, що Росія планує перекрити значні райони Чорного й Азовського морів нібито для ракетних та артилерійських навчань. Жодних коридорів для проходу торгових суден разом з тим не передбачено, чого не було за останні вісім років.

У свою чергу, Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест у зв’язку з рішенням Росії блокувати частини акваторії Чорного та Азовського морів і Керченської протоки під приводом проведення військово-морських навчань.

“Йдеться про суттєве і необґрунтоване ускладнення міжнародного судноплавства, передусім торговельного, що може викликати складні економічні та соціальні наслідки, насамперед для портів України”, – йдеться в пресрелізі МЗС.

Адміністрація морських портів України заявила, що готує роз’яснення щодо руху суден у визначених зонах будуть надані найближчим часом.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також