Новини / Рослинництво     03 квітня 2019 10:30

Біопестициди стають трендом серед китайських фермерів

Китайський уряд робить кроки до заборони продажу синтетичних ЗЗР, у зв’язку з цим у країні зростає попит на біопестициди. Новозеландський виробник уклав з китайською стороною багатомільйонний контракт на постачання біозасобу, який добре зарекомендував себе проти капустяної молі.

Про це повідомляє Agroxxi.

Біопестициди, які не підлягають такому суворому регулювання і нагляду, як агрохімія, все більше збирають прихильників серед китайських агровиробників. Прогнозують, що ринок біопестицидних технологій у Китаї зросте з $220 млн у 2016 р. до $1363 млн доларів до 2025 р.

Невелика новозеландська компанія, яка проте входить у десятку кращих розробників біопестицидів у світі, підписала ліцензійну угоду з пекінською компанією CoBio на виробництво і продаж своєї останньої розробки виключно в Китаї.

Читайте: Циклон Ідай: продовольча безпека Мозамбіку опинилася під загрозою

Продукт виготовлений на основі бактерій, розроблених в Університеті Лінкольна, які природним чином містяться в насінні капусти, і призначений для знищення різновидів гусениць капустяної молі. Цей шкідник виробив стійкість до широкого спектра агрохімічних засобів і завдає щорічного збитку світовому АПК на суму в $4–5 млрд.

«Біопестициди – це продукти, котрі як активну діючу речовину містять організми (бактерії або природні побічні продукти), що здатні контролювати поширення комах та інших шкідливих організмів», – розповідає засновник лабораторії і технічний директор компанії Стівен Форд.

За словами Форда, біопестицидні технології існують уже давно, але в більшості вони неефективні порівняно з хімічними пестицидами. Наразі компанії вдалося розробити ефективний препарат, який при цьому дешевший за вартістю і простий у транспортуванні. Бактерії зберігаються у водорозчинних гранулах. Фермер може кинути цей біопестицид у бак розпилювального обладнання, і продукт працюватиме як синтетичний аналог.

Landlord раніше повідомляв про те, що у 2019 р. для захисту плантацій від гризунів та шкідників українські аграрії закупили 4,7 тис. тонн пестицидів, з яких – 2,9 тис. тонн гербіцидів. Це – лише 15% від потреби фермерів на першу посівну кампанію.

Читайте також

Матеріали по темі