Новини / Рослинництво     26 серпня 2019 16:18

Безпечно для бджіл: британські науковці розробили альтернативний ЗЗР

Експерти Університету Шеффілда (Велика Британія) у співпраці з компанією Syngenta створюють інноваційний засіб на основі дцРНК для боротьби зі шкідниками рослин. Він дає можливість захистити рослини, не знищуючи при цьому корисні види комах, зокрема не шкодячи бджолам.

Про це повідомляє AgroXXI.

На сьогодні існує значна потреба в інноваційних підходах до захисту сільгоспкультур, обумовлена ​​необхідністю збільшення виробництва продовольства стійкими способами в умовах поширення шкідливих організмів через глобальне потепління.

Читайте: У Бразилії за 3 місяці загинуло 500 млн бджіл – винні пестициди

Автори дослідження, опублікованого у виданні «Аналітик», журналі британського Королівського хімічного товариства, припускають, що біоконтроль на основі РНК міг би стати ключем до усунення загрози продовольчій безпеці, створюваній шкідниками рослин, – вони відповідальні за 40 % втрати врожаю у світовому агровиробництві вартістю $100 млрд щороку.

 «Біоконтроль РНК, над якими ми працюємо із Syngenta, може допомогти вирішити проблему стійкості сільського господарства. Ідея полягає в тому, що дцРНК застосовується до сільськогосподарських культур, а потім з’являється шкідник, який поїдає урожай. Далі молекула дцРНК вбиває шкідника, запускаючи механізм РНК. Перевага в тому, що ми можемо бути дуже виборчими. У нас є можливість фокусувати захист для певного шкідника, не знищуючи корисні види, такі як бджоли», – розповів один із дослідників, професор з Університету Шеффілда Марк Дикман.

Ключовим завданням буде створення достатньої кількості цих інноваційних засобів захисту рослин, які є природними, здатними біологічно руйнуватися і стійкими. На цей час команда працює над виробничими стратегіями для створення РНК-біоконтролю і над методами аналізу цього важливого продукту.

Landlord раніше повідомляв про те, що Землі загрожує повне зникнення бджіл до 2119 року.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також