Новини / Технології     22 лютого 2018 18:00

Маємо ексклюзивне право продавати насіння вироблене в Америці – BAN international

Журналісти Landlord продовжують розповідати новини компаній Восьмої міжнародної виставки інноваційних рішень в зерновому господарстві «Зернові технології 2018», на якій представник американської компанії BAN international Боц Артур розповів про інноваційні рішення, що представляє його компанія. 

Як давно на ринку України? Що виробляєте?

Почали у цьому році. Свіжа, так сказати, компанія. Маємо 100% американські інвестиції. Представляємо обладнання різного напрямку. Технології від посіву до сушки в елеваторі. Ціль компанії дати не просто якусь машину, а саме технологію.

Ваша компанія пропонує обладнання по всьому комплексу виробництва?

Так. У нас представлені такі компанії які спеціалізуються на обробці ґрунту, зі зберігання добрив, внутрішньо-ґрунтове застосування добрив, на насіннєвих заводів, попередня очистка та інші. Таким чином тут ми бачимо всю палітру послуг. Наступного року будемо постачати ще й насіння, яке виробляється саме в Америці. Все обладнання американського виробництва, за виключенням однієї української компанії, яка з нами співпрацює, зараз ми виводимо їх на американський ринок.

Насіння якого виробника будете тут продавати?

«Сингента».

«Сингента» вже займає досить великий ринок України. Чим Ви будете кращі за інших продавців «Сингенти»?

Тим що отримаємо ексклюзивне право продавати насіння, яке буде вироблене в Америці. Наприклад, соняшник весь буде вирощений  у Каліфорнії, насіння кукурудзи у Північній Дакоті, Міннесоті або Айові.

А як вирішується питання з тим, що там інший клімат, ґрунт?

Дивіться, для кукурудзи це не так важливо, для неї важлива генетична складова. Досвід показує, що в Україні немає традиції вирощування насіння. Раніше були інститути, які цим займалися, на сьогоднішній день ці інститути фактично всі втрачені, досвід був зупинений і сьогодні все базується на імпортній селекції. Тому «Сингента», «Піонер» та багато інших компаній організували свої насіннєві компанії тут. Але реальний факт такий – те, що вирощено в Україні йде з великою вологістю при прибиранні і не має того очікуваного ефекту з урожайності, який все таки декларують. Чому? Тому що немає чіткості, санітарних зон, традиції в агрономії і та інше. Ось уявіть, якщо насінням займається сьогодні компанія, якийсь колишній фермер або справжній фермер який все життя займався, наприклад, полуницею або пшеницею. Якщо ми говоримо про насіння, то це повинні бути стерильні материнські лінії, спеціалізовані склади, наукові підходи, спецмашини, які своєчасно знімають, якщо ми говоримо про кукурудзу, волоть та інше. Тобто це традиція, це технологія, яка коштує багато мільйонів доларів. Якщо ми говоримо про «Сингену», яку ми будемо поставляти, то це багатовікова традиція, що не втрачена, а просто продовжується. Наступного року ми будемо вливатися на ринок молодою кров’ю. Коли у морі пропозицій, достатньо неконкурентних, додаємо щось нове, саме те, що потрібне тут в Україні. До, якщо не помиляюсь, 2004 року 85% насіння завозилися з Америки, фермери мали гарний результат і на цьому будувався гарний ріст. Тепер інша ситуація – 80% насіння виробляється в Україні,  лише складає 20% імпорт, не весь американський, в основному європейський. І від цього проблеми.

Ваша «Сингента», яку ви привозитимете з Америки буде конкурувати з «Сингентою», що  виробляється тут?

Ні, вони працюватимуть на одній платформі, будуть договірні відносини, а конкуренції не буде, будуть просто доповнення.

У Вас є в Україні склади, де зберігається техніка? Чи будете привозити з Америки окремо під кожне замовлення?

На цей момент ми знаходимося на початку шляху. Склад буде повноцінно сформований до вересня цього року в Броварах на Окружній. Це буде повноцінний комплекс зберігання, там буде сервіс і туди буде поступати та продукція, яка буде затребована, яка буде мати успіх продажу. Тобто є такі продукти, що будуть зрозумілі в Україні, вони універсальні, випробувані часом і відповідно ми будемо їх пропонувати і вони будуть на складі.

На яку аудиторію більше орієнтуєтеся: середні, малі чи великі агрохолдинги?

На великі. Наприклад, наші сушарки спроможні сушити по 200 тонн в годину, а за добу це дає до 4,5 тис. тонн. Спектр послуг у нас дуже широкий.

Ринок вже стабілізувався, виробників і так вже дуже багато і якісних виробників теж достатньо. Як будете займатися продажом: з центрального офісу або дилерську мережу будете організовувати?

Дилерську мережу будемо організовувати. Будемо підключати вже напрацьовану чиюсь мережу, бо будувати свою власну надто дорого та затратно. Нам вигідніше мати її вже з перевіреними професіоналами тут, у них є склади, спеціалісти й т.д. Ми шукаємо таких потенційних дилерів, які хочуть з нами працювати та зможуть виконати всі види послуг: від монтажу до сервіс-обслуговування.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також