Новини / Рослинництво     04 серпня 2020 14:01

Баланс ринку зерна буде представлений 10 серпня – Тарас Висоцький

Мінекономики і галузеві асоціації обговорили перспективи ринку зернових, проблему стандартів ЄС щодо застосування агрохімікатів і питання програм державної підтримки

Баланс ринку зернових на 2020/2021 маркетинговий рік з урахуванням ходу збирання ранніх культур буде представлений 10 серпня. Про це на своїй сторінці Facebook повідомив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький після спільного засідання за участі галузевих асоціацій.

Крім того, за його словами, було проведено «Агрохімічний штаб», на якому спільно з представниками Міндовкілля та профільних асоціацій була обговорена дорожнюя карту регулювання застосування хлорпоріфосу в Україні.

«Основні її складові: розробити методики виявлення залишків на рівні 0,01%; запровадити обов’язкові нормативи щодо відповідних залишків в продукції на території України; прокумунікувати наші кроки в даному напрямку колегам з ЄС», – розповів заступник міністра.

Читайте: GLOBAL INSPIRIN FORUM’2020 відбудеться 27 листопада 2020 року

Крім того, за інформацією, що повідомив Тарас Висоцький, було розглянуто план дій, щодо реалізації державної програми з підтримки садівництва в поточному році – зокрема, нормативи по саджанцях мають бути оновлені протягом місяця.

«По обладнанню компенсація становитиме 30% від вартості. По кредитам взятих під купівлю елеваторного обладнання аграрії мають можливість отримати компенсацію вартості сплачених відсотків в розмірі півтори облікові ставки НБУ», – заявив він.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що 58% коштів за програмою «Доступні кредити 5-7-9%» отримали аграрні підприємства.

Читайте також