Новини / Фінанси     04 серпня 2020 12:10

Більше половини кредитів «5-7-9%» отримали аграрні підприємства

За минулий тиждень за державною програмою «Доступні кредити 5-7-9%» укладено 309 нових кредитних угод на загальну суму 950 млн грн

Найбільш активними учасниками програми «Доступні кредити 5-7-9%» все ще залишаються підприємці, які працюють у сфері сільського господарства. На них припадає 58% усіх виданих позик програми. Про це повідомив міністр фінансів України Сергій Марченко.

На другому місці, за його словами, кредити для бізнесу, що зайнятий у сфері переробки – його частка становить 14%. Підприємці сфери оптової і роздрібної торгівлі отримали 12% від всього обсягу фінансування за цією програмою.

Загалом, станом на 3 серпня 2020 року, вже видано 1755 кредитів на суму 3,363 млрд грн. Тільки за минулий тиждень в рамках програми уповноважені банки за минулий тиждень уклали 309 нових кредитних угод на загальну суму 950 млн грн.

«Піврічний досвід програми засвідчує, що найбільший попит мають саме кредити на рефінансування попередніх позик. Лише минулого тижня портфель рефінансованих кредитів зріс майже на мільярд гривень (864 млн грн) і вже перевищує 2 млрд грн – 2,513 млрд грн. А загалом сума таких заявок сягає 7,544 млрд грн», – зауважив міністр.

Читайте: Мінекономіки перегляне програми підтримки агросектору на 2021 рік 

Також, за інформацією міністерства фінансів, стабільно високим залишається попит на інвестиційні кредити з боку мікробізнесу. Сума таких заявок склала 5,275 мілрд грн, а фінансування за цією категорією на 3 серпня становить 802,3 млн грн.

У рамках спеціального антикризового кредитного пакету програми, який був введений урядом на час дії карантинних обмежень у зв’язку карантинними обмеженнями підприємці вже отримали позик на суму 51,646 млн грн, з яких майже 49 млн грн – кредити на поповнення обігових коштів.

«18 банків вже стали уповноваженими банками програми. Ще два були відібрані фондом розвитку підприємництва, який адмініструє програму, до участі і чекають на підписання відповідних договорів. Та ще вісім заявок на участь в програмі від банків перебувають  на різних етапах розгляду фондом», – підкреслив Сергій Марченко.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що серпень в Україні, за прогнозами синоптиків, буде теплішим за норму.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також