Новини / Фінанси     16 квітня 2019 15:18

Бахматюк жорстко наїхав на Гонтарєву, назвавши її катом української економіки

Масове закриття комерційних банків, що стало результатом політики екс-глави Національного банку України Валерія Гонтаревої, виявилося найбільшою помилкою в економічній політиці держави і завдало значної шкоди економіці країни.

Про це Олег Бахматюк розповів у програмі «Гордон».

«Я вважаю, що оцінку банкопаду скоро дадуть. Думаю, це найбезглуздіша річ, яка була зроблена в економічному плані на території України. Як би це не називали – чищенням, очищенням – мене ніхто не переконає. Адже якщо хірург відрізає палець, коли в організмі гангрена, він рятує організм. Якщо ж він відрізає руки, ноги, вуха і залишає якийсь обрубок, то це не очищення, це робить неможливим подальше життя», – пояснив Олег Бахматюк.

На думку власника «Укрлендфармінгу», тільки суперкритичні чинники могли б виправдати такі дії НБУ, але їх не було.

«Я вважаю, що невиправдано ввести, наприклад, 300 млрд грн і повертати 1%. Я вважаю, що невиправдано знищити 40% ВВП, коли можна було обмежиться 12%. Тільки потрібно було ніжніше це робити», – відзначив Олег Бахматюк.

Нагадаємо, що у 2014–2015 рр. неплатоспроможними були визнані більш 90 українських банків. Зокрема, в результаті дій НБУ закрилися два банки, які належали Олегу Бахматюку, – «Ві Ей Бі» і «Фінансова ініціатива». Бізнесмен стверджує, що підстав для визнання їх неплатоспроможними не було.

Як повідомляв Landlord, Олег Бахматюк заявив, що продовжує боротися за свій банк «Фінансова ініціатива», оскаржуючи в судах рішення НБУ про його ліквідацію. Бізнесмен стверджує, що діє заради справедливості, оскільки НБУ довів «Фінансову ініціативу» до банкрутства навмисне.

Читайте також