Новини / Техніка     12 грудня 2019 11:02

Бак 7200 л та 36-метрова штанга: переваги самохідного обприскувача Lemken Nova 14

Landlord завершує серію публікацій із найбільшої у світі виставки сільськогосподарської техніки - Agritehnica 2019, яка відбулася в німецькому Ганновері. В заключному випуску ми розкажемо про новинки компанії Lemken, яка цьогоріч презентувала цілий ряд агрегатів для боротьби зі шкідниками та високопродуктивні плуги.

Інновації

На Agritehnica-2019 компанія Lemken запропонувала технології безхімічної боротьби із бур’янами, надсучасний самохідний обприскувач, компактні високопродуктивні плуги, власний розкидач міндобрив і цілковито нове бачення майбутнього агробізнесу.

Ключову увагу відвідувачів виставки звертала на себе головна новинка Lemken – самохідний обприскувач Nova 14, який здобув перемогу «Машина року-2020» у номінації «Захист рослин». Як відомо, дотепер німецький виробник у своєму арсеналі мав лише причіпні моделі, причому сам сегмент обприскувачів компанія зайшла декілька років тому. Тим не менш, усе, за що береться Lemken виконується із суто німецькою педантичністю і яскравим фірмовим почерком. Тому не дивно, що компанії із першого разу вдалося створити потенційний хіт ринку.

Повнопривідна машина Lemken Nova 14 може оснащуватися баком обсягом від 4800 до 7200 л. Останній показник як можливість підвищити продуктивність роботи є просто вражаючим для сегменту самохідних обприскувачів. Тим більш у поєднанні із 36-метровою штангою.

Конструктори Lemken довели до досконалості систему стабілізації штанги та точність обробітку посівів. Це ж стосується широкої варіативності ширини колії і оптимального з точки зору агротехніки кліренсу, висотою 160 см. Як і усі сучасні самохідні обприскувачі преміум-сегменту Lemken Nova 14 оснащена інтелектуальними електронними системами, котрі зводять до мінімуму помилки під час роботи, компенсуючи складні польові умови.

На даний час німецький виробник випустив дві діючі моделі Lemken Nova 14, які активно тестуватимуться у різних країнах світу. Одна із них наданий час перебуває на випробуваннях у Новій Зеландії, де триває вегетаційний сезон.

Захист рослин

Вже згадувана німецька ретельність та завбачливість Lemkenзумовила розвиток іншого напрямку захисту посівів – пошук безхімічних способів боротьби із бур’янами. Як відомо, в Євросоюзі накладено обмеження включно до цілковитої заборони застосування препаратів на основі гліфосату. Також точаться розмови про відмову від деяких інших гербіцидів. Відповідно, німецький виробник запропонував кардинальне рішення для подолання проблеми бурянів та падалиці на полях, вкритих великою кількістю пожнивних решток.

Зокрема, мова йде про гібридний культиватор Koralin 9 із шириною захвату 6,6 та 8,4 м, конструкція якого поєднує у собі переваги різних типів ґрунтообробних агрегатів. Тут встановлено два ряди дисків, діаметром 510 мм, у яких змінено кут атаки. Завдяки цьому робочі органи Koralin 9 не перемішують солому із ґрунтом, а просто ріжуть землю. При цьому ззаду змонтовано додаткові лапи, розраховані на глибину обробітку до 10 см та вирівнюючи планки. Також можна встановити штригельну борону та котки різних типів.

Читайте: Керівник господарства Дмитрівка Віктор Шипов: Як отримати 52 ц ячменю без опадів

Принцип роботи агрегату полягає у механічному видаленні та знищенні небажаної рослинності на полі із одночасним подрібненням та рівномірним розподіленням рослинних решток. За умови ефективного поводження, новинка Lemken обіцяє низку очевидних агрономічних переваг. Це усунення фактору післядії гліфосату на сільгоспкультури, ризику появи резистентності у бур’янів, зниження хімічного навантаження на рослини і зрештою – підвищення рентабельності вирощування сільгоспкультур. Адже гліфосат, як і прохід обприскувача, обійдуться не дешевше, аніж механічне видалення бур’янів на полі.

Інші рішення

Удосконалилася конструкція і інших ґрунтообробних та посівних агрегатів Lemken. Зокрема, це розташування дисків по обидва боки на бороні Rubin 10, збільшення їх діаметру до 645 мм та підвищення ефективності системи захисту робочих органів. Пневматична сівалка для висіву проміжних культур Seed Hub отримала можливість провадити висів навіть за умов сильного вітру, причому – із гарантованим дотриманням точного дозування насіння.

Якщо говорити про найбільше орієнтовану для українських умов прем’єру, то тут поза сумнівами варто відзначити оборотний плуг Juwel 10. Агрегат може мати до 7 корпусів і максимальну ширину захвату майже 4 метри, агрегатуючись із тракторами потужністю до 450 к.с. Проміжок поміж лемішами можна замовити зі значенням 90, 100 або 120 см.

Унікальність полягає у тому, що інженери Lemken створили водночас міцну із посиленою рамою і високопродуктивну машину, яка може працювати із потужними тракторами у найскладніших умовах. При цьому це компактний плуг, тому із ним спокійно можна переміщуватися від поля до поля, заощаджуючи час та нерви.

 

Вдосконалено і ще одну популярну в наших широтах модель – плуг Diamant 16. Агрегат розрахований на безвідмовну високопродуктивну роботу на полях великої площі і метою конструкторів Lemken було підвищити його надійність та спростити експлуатацію плуга. Тут встановлено нові, ще більш міцні підшипники, передбачено систему захисту від перевантажень, підсилювач тяги, а також безступеневе гідравлічне регулювання заглиблення робочих органів. Простіше кажучи – сів у кабіну трактора – і поїхав!

Слід відзначити, що компанія Lemken активно освоює нові сегменти ринку, такі як захист рослин та внесення мінеральних добрив. Це стосується і серії розкидачів мінеральних добрив Spica, створені у співпраці із всесвітньовідомою компанією Sulki. Це машини, які виконують головне завдання: рівномірно і безперебійно розкидають гранули по поверхні поля, будучи оснащені при цьому усіма необхідними точними рішеннями. Тобто, це безпроблемні розкидачі, із якими у фермера не буде жодних клопотів після придбання і які дають змогу працювати із усім спектром сучасних технологічних рішень внесення міндобрив.

Нагадаємо, раніше Landlord розповідав про сучасне рішення компанії Лубнимаш з виготовлення та монтажу зерносховищ, сушарок та іншого обладнання.

Текст: Андрій Свирід

Читайте також