Новини / Аналітика / Логістика     17 листопада 2023 14:57

Аналітики: вартість перевезення агропродукції залізницею до Європи зросла на 40%

Підняття ставок оренди вагонів Укрзалізницею та приватними власниками, які були акцептовані тими ж експедиторами через публічні аукціони, збільшило вартість перевезення на 30-40% у порівнянні зі ставками жовтня

Подорожчання оренди зерновозів збільшило вартість залізничної логістики в Європу майже вдвічі, тож нині перевезення автомобільним транспортом вигідніше, повідомляють аналітики SPIKE BROKERS.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Підняття ставок оренди вагонів Укрзалізницею та приватними власниками, які були акцептовані тими ж експедиторами через публічні аукціони, збільшило вартість перевезення на 30-40% у порівнянні зі ставками жовтня. У додаток до цього, зменшення швидкості руху вагонів призвело до того, що транспортування автомобілями стало більш вигідним, навіть на відстанях від Чернігівської області до портів Одеси, — зазначили у повідомленні.

Загалом середньодобова передача агровантажів у листопаді в Європу залізницею становить 487 вагонів на добу.

Аналітики пояснили, що найбільший товаропотік вагонами залишається на прикордонних переходах з Румунією та Польщею, і середньодобова кількість передачі вантажів через ці пункти склала у листопаді по 125 вагонів на добу відповідно.

Ринкові ставки транспортування залізницею на 15 листопада складають:

  • Харківська обл.-Дунайські порти України — $52-60,
  • Львівська обл.-кордон Польщі — $20-35,
  • Львівська обл.-кордон Угорщини — $26-39,
  • Львівська обл.-кордон Румунії — $26-47,
  • Львівська обл.-Одеса, Україна — $41-46,
  • Рівненська обл.-кордон Польщі — $27-36,
  • Рівненська обл.-Одеса, Україна — $41-49.

Також зауважується, що ринок продовжує використовувати український морський коридор ВМС ЗСУ, попри ризики.

Нагадаємо, все більше гравців українського ринку розглядають використання альтернативного морського коридору для експорту агропродукції.

Поступово ставки фрахту на Дунаї продовжуватимуть рости, але рекордів минулого року навряд чи варто очікувати.

ПрАТ “Українське Дунайське пароплавство” (УДП) досягнуло рамкової домовленості з TTS Group S.A. щодо можливості здійснення перевалки на рейдових стоянках порту Констанца (Румунія).

“Українське дунайське пароплавство” відкрило тендери з перевезення агропродукції баржами до європейських портів.

З 1 жовтня АТ “Укрзалізниця” змінила ставки плати за використання власних зерновозів компанії, мовиться у Договорі про надання послуг з організації перевезень вантажів залізничним транспортом.

За результатами 10 місяців 2023 року частка експорту продукції АПК до Європи становить 59%, тоді як у довоєнний 2021 рік вона складала 32%.

Кабмін ухвалив нові правила для експорту аграрної продукції в умовах воєнного стану.

З початку роботи Чорноморського гуманітарного коридору, Україна вже експортувала понад 1 млн т зерна, а також овочів, заліза та інших цінних вантажів.

Кабінет Міністрів України розширив перелік агротоварів, які підлягають ліцензуванню для експорту до пʼяти країн ЄС. Зміни було внесено до постанови №1466 “Про затвердження переліків товарів, експорт та імпорт яких підлягає ліцензуванню, та квот на 2023 рік”.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також