Аналітика

Українські аграрії розпочали сівбу соняшника, сої та цукрового буряку

До сівби ярих культур в Україні приступили всі області. Засіяно 476,7 тис. га зернових та зернобобових культур. З них – 68,3 тис. га пшениці, 291,5 тис. га ячменю, 81,8 тис.га гороху та 28,7 тис. га вівса.

Про це повідомила пресслужба Мінагрополітики.

2903

Найбільше зернових та зернобобових посіяли аграрії таких областей:

  • На Одещині посіяно 7 тис га пшениці, 41,5 тис. га ячменю, 28,4 тис. га гороху та 1,5 тис. га  вівса.
  • На Тернопільщині  – 14,4 тис. га пшениці, 32,2 тис. га ячменю, 3,1 тис. га гороху та 1,1 тис. га вівса.
  • На Полтавщині – 6,4 тис. га пшениці, 56,2 тис. га ячменя, 4,7 тис. га гороху та 2,3 тис. га вівса.
  • У Хмельницькій області – 7,2 тис. га пшениці, 23,7 тис. га ячменя, 0,8 тис. га гороху та 0,5 тис. га вівса.
  • На Вінниччині –  5,9 тис. га пшениці, 27,1 тис. га ячменю, 4,4 тис. га гороху та 0,2 тис. га вівса.
  • У Миколаївській області  – 2,2 тис. га пшениці, 33,4 тис. га ячменю, 17,6 тис. га гороху та 0,5 тис. га вівса.

За минулий тиждень аграрії України посіяли зернових та зернобобових культур на 262,2 тис. га.  У лідерах Полтавщина, там засіяно 44,2 тис. га.

Лідирує Полтавська область і серед посівів цукрового буряка – вже засіяно 10,2 тис. га. До сівби цієї культури також приступили аграрії Вінниччини, Волині та Рівненщини.

Аграрії Київщини почали сіяти соняшник, а Вінниччини – сою.

Нагадаємо, сільгоспвиробники з Дніпропетровської області отримали дозвіл на проведення цілодобової сівби під урожай-2024 без обмежень через комендантську годину.

У південних регіонах України (Херсонщина, Одещина та Миколаївщина) аграрії минулого тижня почали контрактувати пальне під посівну.

На Одещині аграрії вже розпочали третю весняну посівну в умовах збройної агресії рф. Відповідно до структури посівних площ під урожай 2024 року необхідно посіяти 789,4 тис. га ярих сільськогосподарських культур, поінформували у Департаменті аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА.

Читайте також: Серед головних викликів посівної 2024 року: нестача кадрів та саперів

Варто відзначити, що у 2024 році будуть збільшені, у порівнянні з минулим роком, посівні площі зернових, технічних, овочевих, баштанних та кормових культур.

Серед ярих зернових – ранні ярі: ячмінь, горох, пшениця та овес займуть 91,5 тис. га. Їх сівба фактично розпочалася. Користуючись теплою лютневою погодою, аграрії посіяли 7,5 тис. га ярого ячменю та 4,2 тис. га гороху.

У групі пізніх зернових до посіву підлягає 150 тис. га кукурудзи, 8 тис. га проса, 8 тис. га зернобобових (нут і сочевиця), 5 тис. га сорго та 2,5 тис. га рису. Серед технічних культур найбільші посівні площі – 420 тис. га відведено під соняшник, 25,0 тис. га займе льон олійний, 6,5 тис. га соя.

У Дніпропетровській області зараз проводиться посів ярого ячменю і гороху, як повідомив директор Інституту зернових культур Національної академії аграрних наук України Владислав Черчель у коментарі для «Відкритого». За його словами, звичайно, в області засівали 100-150 тисяч гектарів ячменю, але цього року прогнозується менше, вже є недосів на 30%.

Цього року чернігівські аграрії отримали вигоду від сприятливих погодних умов, що дозволили їм розпочати посіви раніше, ніж зазвичай. Замість традиційного терміну в кінці березня або на початку квітня, вони вже активно зайнялися цим.

Валерія Пепеля

Валерія Ясницька

Журналіст-аналітик, редактор. Пише інтерв'ю та статті про агробізнес. Має дві вищі освіти - економічну та технічну. У друкованих та онлайн-ЗМІ працює від 2006 року. Улюблена тематика - економічне та соціально-політичне життя України.

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку