Новини / Фінанси     19 травня 2023 13:17

Агрохолдинг МХП у І кварталі одержав майже 50 мільйонів доларів чистого прибутку


Український агрохолдинг МХП у першому кварталі 2023 року одержав 49,07 мільйона доларів чистого прибутку, торік І квартал компанія завершила із чистим збитком 108,25 мільйона доларів.

Про це йдеться в квартальному звіті агрохолдингу на Лондонській фондовій біржі, передає Інтерфакс-Україна.

Виручка МХП збільшилася на 34,7% – до 745,60 млн дол., валовий прибуток – на 60,8%, до 143,56 млн дол., операційний прибуток – у 9,7 раза, до 83,99 млн дол.

Читайте також: МХП визначило переможців конкурсу серед ветеранів “Варто робити своє”

Показник EBITDA у першому кварталі цього року становив 124 млн дол. порівняно з 50 млн дол. у першому та 138 млн дол. – у четвертому кварталі минулого року.

“МХП повідомляє про хороші операційні та фінансові результати за перший квартал 2023 року завдяки високому попиту, позитивній динаміці цін і мінімальній перерві у виробництві в результаті величезного обсягу роботи, виконаної командою МХП із початку війни”, – наголошується в документі.

У МХП додали, що на операційні та фінансові результати в першому кварталі 2022 року більш серйозно вплинули збої на ранніх етапах війни.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“На результати наступних періодів цього року знову можуть негативно вплинути проблеми, пов’язані з війною, які не перебувають під контролем МХП”, – зазначили в компанії.

Нагадаємо, за прогнозами за 2023 рік агрохолдинг “МХП” зможе збільшити дохід на 5% до $2,77 млрд та отримає чистий прибуток на рівні $140 млн, що буде становити $1,26 в перерахунку на одну акцію. За прогнозами аналітиків Eavex Capital, котирування акцій “МХП” на Лондонській біржі можуть підвищитися протягом цього року з позначки в $3,5 до $6, що передбачає потенціал зростання на 70%.

Як відомо, агрохолдинг МХП закінчив минулий рік із чистими збитками у розмірі $231 млн. Для порівняння, у 2021 році чистий прибуток компанії склав $393 млн. Виручка сегмента рослинництва у 2022 році склала $158 млн (2021 р — $188 млн). Зниження на 16% порівняно з аналогічним періодом минулого року відбулося переважно через зменшення обсягів реалізації внаслідок пізнього завершення збиральної кампанії та нижчої врожайності кукурудзи, соняшнику та пшениці

Крім того, щоб зберегти ліквідність для підтримки поточних операцій компанії та підтримки населення країни, Рада Директорів МХП вирішила, що дивіденди не будуть виплачувати, поки в Україні триває війна.

Що відомо про компанію МХП

МХП — міжнародна компанія у сфері харчових, агротехнологій та ритейлу зі штаб-квартирою в Києві та виробничими потужностями в Україні та на Балканах (Perutnina Ptuj Group). Дочірні підприємства МХП працюють у Великій Британії, Саудівській Аравії, ОАЕ, країнах Балканського півострова та інших країнах ЄС. Станом на 2021 рік компанія МХП посідає 8 місце у переліку Forbes 100 найбільших приватних компаній України.

Компанія МХП – вагомий гравець на аграрному ринку, виробничі потужності якого охоплюють 12 областей України.  Земельний банк становить 360 000 га, з них під вирощування сільськогосподарських культур – 353 000 га. Важливою складовою агровиробництва МХП є цифровізація та застосування інновацій.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також