Новини / Політика     27 січня 2021 14:30

Аграрії вимагають від президента підписати закон про зниження ПДВ

Зниження ставки ПДВ до 14% на деякі види сільгосппродукції виведе агросектор з тіні, створить рівні податкові умови та збільшить обігові кошти агровиробників

Зниження ставки ПДВ до 14% на деякі види сільгосппродукції виведе агросектор з тіні, створить рівні податкові умови та збільшить обігові кошти агровиробників. А це в свою чергу стимулюватиме розвиток агросектору. Про це за повідомленням пресслужби «Всеукраїнської аграрної ради», наголосили сільгоспвиробники, які акликали президента якнайшвидше підписати прийнятий депутатами законопроєкт №3656, який було затверджено парламентом 17 грудня 2020 року

Зменшення ставки ПДВ, пояснюють аграрії, не призведе до втрат бюджету, а заощаджені кошти сільгоспвиробники матимуть змогу спрямувати на розвиток, модернізацію господарств.

«Втрат бюджету не передбачається, оскільки ставка ПДВ на товари кінцевого споживання залишається на рівні 20%. Відповідно, не зміниться і ціна на товари, а до державного бюджету продовжуватиме надходити 20% з готової продукції. Держава отримає те, що має отримати, адже кінцеве ПДВ сплачує покупець. Виробник отримає збереження оборотних коштів, їх економію. Це дасть можливість, особливо у весняний період, не «вимивати» гроші з обороту, не брати додаткових кредитів”, – наводять у ВАР думку керівника ТОВ «Агро-Класік» з Рівненщини Володимира Присяжненко.

ЧитайтеВіктор Грищук: аграрії чекають на роз’яснення щодо відкриття ринку землі

Окрім цього, зниження ставки ПДВ – це серйозний крок до детінізації ринку зерна,  адже 40% землі наразі обробляється «в чорну». Продукція з цих земель ніде не обліковується і, відповідно, до бюджету не сплачуються податки.

«Зниження ставки ПДВ робить непривабливими так звані «скрутки» – шахрайські схеми по нелегальному збуту зерна, в результаті яких із держбюджету експортеру повертається ПДВ, яке насправді не було сплаченим», – зазначив керівник ФГ «Аделаїда» з Херсонщини Сергій Рибалко.

Разом з тим, є думка, що зниження ставки ПДВ нанесе шкоди рентабельності переробних підприємств і зменшить привабливість експортних операцій з сільгосппродукцією для трейдерів за рахунок зниження суми відшкодування податку. Що, своєю чергою, призведе до падіння бюджетних надходжень від аграрного сектору.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що близько 54% кредитів за програмою «5-7-9%» припадає на агрогалузь.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також