Новини / Фінанси     05 листопада 2018 15:27

Агрохолдинг «Мрія» і компанія SALIC завершили угоду, – першоджерело


Mriya Farming PLC (Великобританія) і SALIC UK Ltd (Saudi Agricultural and Livestock Investment Company, Великобританія) завершили угоду купівлі-продажу більшості сільськогосподарських активів групи «Мрія», включаючи всі об’єкти інфраструктури, технічний парк, а також компанії, що мають право оренди земельного банку. Це сталося після отримання відповідного дозволу Антимонопольного комітету України, – повідомляє прес-служба «Мрії».

Сума та умови угоди не розголошуються.

Відомо, що після завершення угоди «Мрія» продовжить свою операційну діяльність в Україні спільно із дочірньою компанією SALIC – Continental Farmers Group (CFG), стратегія якої фокусується на дванадцяти категоріях продуктів: пшениця, ячмінь, кукурудза, соєві боби, рис, цукор, рослинні олії, зелений корм, червоне м’ясо, молочні продукти, птиця і аквакультура. Обидві компанії завершать сезон як окремі бізнеси і в поточній конфігурації.

Наступні кілька місяців «Мрія» та CFG сфокусуються на підготовці до інтеграції активів та розробці стратегії об’єднаного бізнесу під керівництвом Саймона Чернявського в якості Генерального директора і Марка Леарда в якості Голови правління, – йдеться у повідомленні. Спільну бізнес-стратегію компанії планують представити навесні 2019 року.

Довідка: SALIC UKдочірня компанія Saudi Agricultural and Livestock Investment Company, акціонерного товариства, що належить Фонду державних інвестицій Королівства Саудівська Аравія. В його Статуті йдеться про те, що діяльність компанії спрямована на інвестиції в сільське господарство та тваринництво у країнах, які мають конкурентну перевагу у сприянні виробництву продуктів харчування та їх доступності для експортних ринків. Стратегія SALIC фокусується на дванадцяти категоріях продуктів: пшениця, ячмінь, кукурудза, соєві боби, рис, цукор, рослинні олії, зелений корм, червоне м’ясо, молочні продукти, птиця і аквакультура.

Спеціаліст в галузі інвестицій у сільське господарство, тваринництво і постачання, Salic прагне задіяти весь ланцюжок поставок для окремих сільськогосподарських та тваринницьких товарів по всьому світу. Стратегічні інвестиції SALIC також спрямовані в постачання, зберігання і переробку для підвищення ефективності систем доставки й безпеки поставок для всіх потенційних клієнтів.

Український актив SALIC – Continental Farmers Group (CFG) працює в Західній Україні з 2006 року і обробляє 45 тис. га, переважно у Львівській області.

Mriya Farming PLC – англійська материнська компанія групи «Мрія», однієї із найбільших українських агрокомпаній, обробляє 150 тис. га в шести областях Західної України: Тернопільській, Хмельницькій, Чернівецькій, Івано-Франківській, Львівській і Рівненській. У своєму активі «Мрія» має 4 сучасні елеваторні комплекси загальною потужністю 380 тис. тонн, картоплесховище загальною місткістю 52 тис. тонн, насіннєвий і крохмальні заводи.

Компанія спеціалізується на вирощуванні пшениці, ріпаку, ячменю, соняшнику, сої, кукурудзи, цукрового буряку, картоплі та інших сільськогосподарських культур.

Фінанси        24 липня 2019 11:05

SALIC може викупити права оренди 20 тис. га землі в компанії Сварог

Корпорація «Сварог Вест Груп» виставила на продаж право оренди близько 20 тис. га в Чернівецькій області. Наразі тривають переговори із SALIC – компанією із Саудівської Аравії, яка раніше придбала український агрохолдинг «Мрія».

Про це повідомляє НВ Бізнес.

На продаж виставлено дві ділянки – площею 14 тис. і 6 тис. За оцінками, вартість операції може становити $1,1−1,2 тис. за га, тобто оренда землі коштуватиме покупцям $22−24 млн. Договір між «Сварог Вест Груп» та SALIC поки що не підписаний.

Читайте: Попри мораторій: на OLX виставлено на продаж 52,4 тис. га пайової землі

Найімовірнішою основною причиною продажу частини активів експерти називають високе кредитне навантаження компанії «Сварог Вест Груп» – близько $70 млн. Складнощі з виплатою боргу можуть бути пов’язані з тим, що дохідність агробізнесу знижується.

Landlord раніше повідомляв про те, що в Україні зменшилася кількість агрохолдингів.

Поділися

Думки        16 січня 2019 10:22

З банкрута в мільйонери: як рятували Мрію

Landlord публікує думку фінансового директор Mriya Farming Тоні Хулса, який відверто розповів про те, як європейським інвесторам вдалося врятувати український агрогігант «Мрію» та перетворити його із банкрута в прибуткове підприємство.

Вже з лютого 2015-го контроль над активами перейшов до кредиторів — європейських та американських інвесторів, які призначили новий менеджмент. У вересні 2016 року «Мрія» опублікувала умови реструктуризації боргового портфелю, який становив близько $1,1 млрд. А нещодавно, у вересні 2018-го інвестиційна компанія SALIC із Саудівської Аравії повідомила про придбання холдингу за $242 млн.

Так можна викласти коротку офіційну версію новітньої історії підприємства. Як насправді вдалося врятувати «Мрію» від остаточного банкрутства, на Українському форумі агробізнесу розповів фінансовий директор Mriya Farming Тон Хулс.

Тон Хулс, фінансовий директор Mriya Farming

Сімсот мільйонів доларів прямих боргів, близько одного мільярду доларів боргів загалом… Саме такий баланс отримала нова команда управлінців «Мрії» три роки тому. І ось сьогодні ми вже говоримо про те, що підприємство вигідно продано великій інвестиційній компанії, справжньому інвестиційному двигуну, у холдингу є перспективи, є майбутнє.

Але про що говорить історія «Мрії»? Це гарний приклад для всіх кредиторів, як не можна вести справи і недбало ставитися до своїх інвестицій.

Що було зроблено

Зараз, через три роки роботи нашої команди, я вже можу відкрито говорити: історія «Мрії» — це розповідь про шахрайство. Перше, що ми зробили, — створили фактично новий агрохолдинг і перевели на нього всі живі активи зі старої компанії, що була зареєстрована на Кіпрі. Новому суб’єкту передавалися не тільки активи, а й всі забезпечені та незабезпечені борги. У результаті на старій компанії, старому холдингу залишилися невеликі боргові зобов’язання. Вони були або списані за домовленістю з кредиторами, або визнані у судовому порядку як нікчемні. Далі ми пройшлися по всій структурі «Мрія Агрохолдинг» і виявили 76 контрактів на землю, знайшли 140 установ та підрозділів в Україні, 20 на Кіпрі, які входили до її складу. Загалом ми нарахували 170 пов’язаних суб’єктів.

Ми викрили емісію цінних паперів на суму $4 млн, в якій не було жодного сенсу

Усе це було зведено до певного переліку компаній, які й були згодом продані SALIC. Усе інше було ліквідовано, продано іншим покупцям тощо. Для цього ми перерозподілили всі активи — борги закріплялися за тими компаніями, де генерувався грошовий потік. Адже що ми застали на початку — борг висів на одному суб’єкті, забезпечення боргу — на іншому, а прибуток, який вони генерували, консолідувався на сторонній компанії, майже не пов’язаній із загальною структурою холдингу. Це була схема, у якій нам було дуже складно розібратися, багато часу пішло просто на те, щоб встановити зв’язки між суб’єктами. Було дуже багато позичальників з різними структурами кредитів. Ми загалом знайшли 27 позичальників і 35 компаній, які, по суті, були холдингами зі своїми структурами, боргами, управлінням. Власне там, де був борг, він не сплачувався, і ніхто не розумів, де саме знаходиться забезпечення боргу і на що саме позичалися кошти. Наприклад, були ситуація, коли борг висів на компанії, яка вирощувала цукрові буряки, отримувачем грошей виступав завод із виробництва соків, а забезпечення йшло із зовсім іншої компанії.

Усе було перероблено — встановлена чітка зрозуміла структура, за якою активи, генерація грошового потоку, борги та їх забезпечення консолідувалися в рамках однієї і тієї ж самої компанії. Після реструктуризації боргів ми виділили 15 компаній холдингу, які були вже безнадійними банкрутами. По кожній справі, з кожним банком були проведені перемовини про умови продовження співпраці.

Висновки

Для мене досі лишається дивним, як взагалі кредитори дозволили існувати такій структурі, як старий агрохолдинг «Мрія», та, більш того, до останнього продовжували в нього інвестувати.

Не було жодних незалежних перевірок, не проводився аудит. У структурі «Мрії» на керівних посадах були люди, пов’яза­ні між собою родинними зв’язками. Я можу навести лише один приклад, аби було зрозуміло, про що йдеться: ми викрили емісію цінних паперів на суму $4 млн, в якій не було жодного сенсу — не було ніякого підтвердження необхідності залучення коштів. Було декілька сумнівних кредитів по півмільйона доларів, які не були забезпечені. Є запитання до банків — як можна було видавати такі кредити? До того ж ці кошти не інвестувалися, а просто збільшували боргові зобов’язання. Тобто ми викрили звичайну шахрайську схему, за якою гроші отримували певні особи, а борги брали на себе різні компанії холдингу.

Історія «Мрія Агрохолдинг» — приклад для кредиторів, як не можна вести справи

Ми знайшли кредити на будівництво, які видавали компаніям, що не мали навіть дозволу здійснювати будівельну діяльність і не мали дозволу на самі будівництва. Отримувачами були дочірні компанії «Мрії», які навіть не входили до холдингу. Були кредити під оборотний капітал компаній, які ще не були навіть юридично оформлені. Ми знайшли 120 вантажівок, які не були розмитнені, але вже стали заставою отримання чергових кредитів.

І, нарешті, кредити видавалися просто особам, які входили до керівництва «Мрії». Шахрайство неможливо повністю виключити з підприємницької діяльності, воно можливе будь-де. Моя порада: використовуйте логіку, робіть висновки, не спираючись виключно на фінансові інструменти аналізу.

Сигналом про шахрайство можуть бути не фінансові прояви діяльності — вчасно звертайте увагу на такі ознаки, як збільшення підприємств у структурі компанії, непритаманна активність трансакцій, невиправдана зміна реєстрації підприємств, поява серед керівників випадкових осіб або осіб, пов’язаних з іншими керівниками

Поділися

Фінанси        25 листопада 2018 09:00

Злиття SALIC з “Мрією” завершиться у 2019 році

Керуючий директор SALIC Халед Аль-Абуді заявив, що остаточне об’єднання саудівської компанії SALIC з “Мрією” завершиться у 2019 році. В планах – робота над удосконаленням технологічних процесів.

Про це повідомляє Latifundist.com.

На саудівсько-українському форумі The Saudi – Ukraine Agribusiness Investment Forum Халед Аль-Абуді розповів про плани у компанії щодо злиття з агрохолдингом “Мрія”. За його словами, остаточне об’єднання завершиться наступного року. А далі компанія працюватиме над синергією, аби централізувати закупівлі матеріально-технічних ресурсів, та удосконалюватиме технологічні процеси.

Читайте: SALIC готова надати українським аграріям 25% інвестицій

Як повідомляв LANDLORD, Mriya Farming PLC і SALIC UK Ltd Investment Company завершили угоду купівлі-продажу більшості сільськогосподарських активів групи «Мрія», включаючи всі об’єкти інфраструктури, технічний парк, а також компанії, що мають право оренди земельного банку.

Поділися

Фінанси        24 листопада 2018 14:00

SALIC готова надати українським аграріям 25% інвестицій

Саудівська компанія SALIC готова 20-25% своїх інвестицій направити в українське сільське господарство та виробництво. Зокрема, в рослинництво та переробку. SALIC рекомендує й іншим бізнесменам Саудівської Аравії інвестувати в український агросектор.

Про це повідомляє Latifundist.com.

На саудівсько-українському форумі The Saudi – Ukraine Agribusiness Investment Forum керуючий директор SALIC Халед Аль-Абуді заявив, що компанія готова інвестувати в українский агросектор. І не лише в рослинництво, а й в переробку.

Халед Аль-Абуді зазначив, що бізнесмени Саудівської Аравії зацікавлені виходити на інші ринки, купувати землю, інвестувати в агросектор.  В останні два роки бізнес-клімат в Україні покращується, тому компанія запрошує й інших бізнесменів направляти сюди інвестиції, адже Україні є що продавати.

Читайте: До Україні прийдуть великі інвестиції з Нідерландів

Як повідомляв LANDLORD, компанія “Кернел” збирається інвестувати $500 млн у чотири проекти. Зокрема, в будівництво портового терміналу, елеваторів, олійно-екстракційного заводу та в зелену енергетику.

 

Поділися

Рейтинги        05 листопада 2018 16:33

ТОП-10 інвестиційних угод в агросекторі України

В Україні налічується понад 150 агрохолдингів і агрокомпаній, капіталізація яких перевищує десятки мільйонів доларів. Більшість з них виявляє високу активність у напрямку розширення своєї діяльності, також шляхом поглинання агроактивів.

В результаті в країні продовжує зростати кількість угод злиття та поглинання в агросекторі. Їх основними фігурантами лишаються рослинницькі компанії. Угоди укладаються зазвичай заради отримання контролю та консолідації земельного банку. Журнал Landlord спільно з інвестиційною компанією InVenture склали рейтинг найбільших угод M&A в агросекторі України серед рослинницьких підприємств за 3 квартали 2018 року.

У дослідженні були проаналізовані угоди з основними активами рослинницьких підприємств. А сюди входить не лише право оренди землі сільськогосподарського призначення, а й комплекс сільськогосподарської техніки для обробки підконтрольних земель, тваринницькі комплекси, елеваторні потужності, потужності з переробки сільськогосподарських культур.

Угоди M&A ранжовані за розміром земельного банку компаній, що поглинаються. Бо офіційні дані стосовно вартості угод не завжди доступні через конфіденційність інформації. Однак за деякими угодами все ж таки наведені вартісні індикатори транзакцій на основі експертних оцінок учасників ринку.

Припущення що до вартості угод складалися на основі експертної оцінки ринкової вартості основних засобів підприємств, при цьому кредиторська і дебіторська заборгованість не бралися до уваги.

Рейтинг M&A угод включає в себе вже проведені транзакції і такі, що знаходяться на розгляді в Антимонопольному комітеті України.

При підготовці рейтингу проводилися консультації із найбільшими аудиторськими та юридичними компаніями України що до ідентифікації проведених угод та їх умов. Аналізувати ринок допомагали такі компанії як Dragon Capital, Concorde Capital, Alexandrov & Partners, Asters.

Текст: Олексій Олейніков, керуючий партнер InVenture

$242 млн

Основні активи:

Земельний банк: 165 тис. га

Елеватор: 380 тис. т

Насіннєвий та крохмальний заводи

Напрямки діяльності:

  • Тваринництво
  • Насіннєвий бізнес
  • Зберігання та переробка c/г продукції
  • Логістика
  • Трейдинг

Регіон: Тернопільська, Хмельницька, Львівська, Рівненська, Івано-Франківська та Чернівецька області

Покупець: SALIC UK Ltd  (Великобританія)

Продавець: Mriya Farming PLC (Великобританія)

Консультанти: Rothschild & Co, ICU, FinPoint, Hogan Lovells

11 вересня 2018 року Mriya Farming PLC (Великобританія) і SALIC UK Ltd (Saudi Agricultural and Livestock Investment Company, Великобританія) оголосили про укладення договору купівлі–продажу сільськогосподарських активів групи «Мрія», включаючи всі об’єкти інфраструктури, технічний парк, а також компанії, які мають право оренди земельного банку. Після завершення угоди «Мрія» продовжить операційну діяльність в Україні спільно з дочірньою компанією SALIC — Continental Farmers Group (CFG). Передбачається, що «Мрія Агрохолдинг» стане керуючою компанією, а українські підприємства «Агромарк Юкей», «Агро ЛВ Лімітед», «Грейн Ленд», «Агролендінвест Юкей», що входять до Continental Farmers, увійдуть до складу нового холдингу. Підконтрольні Continental Farmers компанії в Україні контролюють 45 000 га, а земельний банк «Мрія Агрохолдинг» налічує 165 000 га, таким чином сумарний земельний банк нового холдингу сягає 210 000 га.

 

$28 млн*

*експертна оцінка

Основні активи:

Земельний банк: 20 тис. га

Напрямки діяльності:

Рослинництво

Регіон: Рівненська область

Покупець: Vitagro

Продавець: Агропромислова група «Пан Курчак»

Група компаній Vitagro через агрохолдинг «Зоря» в лютому 2018 року уклали угоду з придбання 100% акцій «Агрофірми Трипілля» та «Радивилів Агро», розташованих в Рівненській області. Обидва підприємства входили в агропромислову групу «Пан Курчак».

Угода дозволила Групі компаній Vitagro збільшити свій земельний банк до 80 тис. га. До Групи компаній Vitagro входять підприємства сільськогосподарського профілю в Хмельницькій, Рівненській та Тернопільській областях. Група спеціалізується на виробництві і переробці сільськогосподарських культур, в тому числі фруктів і овочів, а також на молочному тваринництві та свинарстві. Крім цього, Vitagro займається будівництвом і ремонтом доріг, виробництвом цегли.

Група підприємств «Пан Курчак», що створена в 2002 році, об’єднує ряд компаній, в тому числі «Західну аграрну компанію», «Агротехніку», «Птахокомплекс «Губін», «Українські торгівельні мережі» та ін. Група займається виробництвом зернових і комбікормів, вирощуванням птиці та виробництвом м’яса птиці.

 

$15,9 млн

Основні активи:

Земельний банк: 15 тис. га

Елеватор: 32 тис. т

Напрямки діяльності:

Рослинництво

Насіннєвий бізнес

Тваринництво

Регіон: Черкаська область

Покупець: LNZ Group

Продавець: Farm Invest Corporation S.A. (ByFrederic)

Консультанти: EY, Василь Кісіль і партнери, Baker Tilly

LNZ Group придбала 100% корпоративних прав «Шпола-Агро Індустрі» з усією інфраструктурою і технікою в Черкаській області і, тим самим, збільшила земельний банк на 16,7% — до 70 тис. га. LNZ Group, що створена на базі Лебединського насіннєвого заводу, займається торгівлею насінням кукурудзи, соняшнику, пшениці, ячменю, вирощуванням сільськогосподарської продукції, тваринництвом. Крім рослинницької бізнесу, LNZ Group також володіє тваринницьким бізнесом (4,6 тис. голів великої рогатої худоби). LNZ Group також належать елеваторні комплекси в Сумській і Кіровоградській областях, загальна потужність зберігання яких становить 170 тис. тонн зернових.

Об’єкт поглинання, компанія «Шпола-Агро Індустрі», спеціалізується на вирощуванні пшениці, кукурудзи, соняшнику, розведенні великої рогатої худоби, а також надає послуги первинної обробки та зберігання зерна.

Група ByFrederic продовжить діяльність в Україні з продажу насіння кукурудзи, соняшнику, ріпаку, сої та інших сільськогосподарських культур, а також з продажу та обслуговування агротехніки.

 

$12 млн*

*експертна оцінка

Основні активи:

Земельний банк: 14 500 тис. га

Напрямки діяльності:

Вирощування сільськогосподарських культур

Регіон: Донецька область

Покупець: «АПК-Інвест»

Продавець: Валерій Пилипко, Макссим Єфімов, Руслан Луняченко

Компанія «АПК-Інвест» Бориса Колеснікова у жовтні 2018 року отримала схвалення Антимонопольного комітету на придбання частки у статутному капіталі компанії «КЗТС Машинінг». У результаті угоди «АПК-Інвест» збільшить свій земельний банк майже до 47 000 га.

Компанія «КЗТС Машинінг» спеціалізується на вирощуванні зернових, бобових і олійних культур, а також займається тваринництвом.

Господарства укомплектовані сучасною технікою John Deere, CLAAS тощо. Засновниками «КЗТС Машинінг» є Валерій Прилипко, Максим Єфімов та Руслан Луняченко. «АПК-Інвест» — вертикально інтегрована агропромислова компанія з повним замкненим циклом виробництва охолодженої свинини: від вирощування зернових і виготовлення комбікормів до виробництва та реалізації м’ясної продукції.

На ринку компанія представлена торговими марками «М’ясна весна» та «Колбаспищепром» і фірмовою роздрібною мережею «М’ясна весна».

 

$7,5 млн*

*експертна оцінка

Основні активи:

Земельний банк: 10 тис. га

Елеватор: 20 тис. тонн

Напрямки діяльності:

Рослинництво

Тваринництво

Зберігання та переробка с/г продукції

Трейдинг

Виробництво комбікорму

Регіон: Запорізька область

Покупець: Landfort

Продавець: Приватна особа

Агрохолдинг Landfort, який входить в структуру групи компаній BKW, за рахунок поглинання Агрофірми «Росія» збільшив свій земельний банк до 37 тис. га.

Landfort — відносно молода структура з українським капіталом. Власниками компанії є Віталій Боговін і Вадим Коверник, які об’єднали свої активи в 2016 році.

Крім земельного банку в 10 тис. га новий власник в результаті поглинання отримав також тваринницький комплекс на 1500 голів великої рогатої худоби, комбікормовий завод, елеватор потужністю 20 тис. тонн в 40 км від Бердянського морського порту, а також парк сільськогосподарської техніки — понад 40 одиниць.

Основна спеціалізація Агрофірми «Росія» — вирощування пшениці, соняшнику, ячменю, гороху і кукурудзи.

 

$14 млн*

*експертна оцінка

Основні активи:

Земельний банк: 8,7 тис. га

Напрямки діяльності:

Рослинництво

Тваринництво

Регіон: Київська та Черкаська області

Покупець: «Ерідон»

Продавець: Група компаній «Агрейн»

Компанія «Евросіт», яка входить в групу компаній «Ерідон» на початку червня уклала угоду з купівлі трьох підприємств «Агрофірми «Іскра» (Черкаська обл.), «Соєва Сфера» (Київська обл.) і Племзавод «Яненківський» (Київська обл.). Всі три підприємства входили до Групи компаній «Агрейн», яка спеціалізується на вирощуванні сільськогосподарських культур і насіння олійних культур, торгівля зерном, необробленим тютюном, насінням та кормами для тварин.

В результаті угоди група компаній «Ерідон» збільшила свій земельний банк на 8 тис. га. Придбані активи дозволять більш ефективно розвивати тваринницький напрям і молочно-товарний бізнес.

 

$ 18,5 млн*

*експертна оцінка

Основні активи:

Земельний банк: 8 тис. га

Елеватор: 50 тис. тон

Комбікормовий завод

Цех по переробці олійних культур

Напрямки діяльності:

Рослинництво

Виробництво комбікорму

Виробництво білково-мінеральних вітамінних домішок

Переробка олійних культур

Зберігання c/г продукції

Регіон: Київська та Черкаська області

Покупець: «Ерідон»

Продавець: Kyiv Atlantic Group

Консультанти: VI2 Partners

Група компаній «Ерідон» на початку червня закрила угоду з придбання агрохолдингу «Київ-Атлантик Україна». Засновниками виступали сім’я американців Свірі і датська компанія DUI Holding, яка приєдналася до складу акціонерів в 2006 році.

Рішення про продаж «Київ-Атлантик Україна» власники прийняли в 2017 році, щоб забезпечити реструктуризацію кредитних зобов’язань перед «Укрсоцбанком».

Після придбання «Київ-Атлантик Україна» «Ерідон» здійснив подальший продаж комбікормового бізнесу німецької компанії Agrolife GmbH.

Рослинницькі компанії «Атлантик Фармз» і «Атлантик Фармз II» залишилися у власності «Ерідон». Основним видом їх діяльності є вирощування зернових і технічних культур. В результаті угоди «Ерідон» збільшив свій земельний банк до 39 тис. га.

Як прокоментували в компанії, у «Ерідон» на 2018 рік більше немає планів з придбання нових активів або будівництва додаткових потужностей з переробки або зберігання Сільськогосподарська продукції.

 

$6,5 млн

Основні активи:

Земельний банк: 6,5 тис. га

Напрямки діяльності:

Вирощування зернових та олійних культур

Торгівля зерном, насінням та кормами для тварин

Регіон: Івано-Франківська область

Покупець: «Гудвеллі Україна» («Даноша»)

Продавець: «Українські аграрні інвестиції» (Kernel Group)

Свинарська компанія «Даноша», 100% якої належить данським інвесторам, в лютому 2018 року оголосила про укладення угоди з придбання 100% акцій ПП «Галицькі аграрні інвестиції», яка входила до складу агрохолдингу «Українські аграрні інвестиції».

В результаті поглинання «Даноша» збільшила свій земельний банк на 6,5 тис. га і отримала доступ до сировинної бази чинного, добре налагодженого підприємства.

«Галицькі аграрні інвестиції» спеціалізується на вирощуванні зернових і олійних культур. Підприємство також торгує зерном, насінням та кормами для тварин.

У червні 2017 року «Українські аграрні інвестиції» перейшли під контроль компанії Kernel Group, найбільшого в світі виробника і експортера соняшникової олії, провідного виробника і постачальника сільськогосподарської продукції з регіону Чорноморського басейну.

 

$5,6 млн*

*експертна оцінка

Основні активи:

Земельний банк: 6,5 тис. га

Напрямки діяльності:

Рослинництво

Регіон: Кіровоградська та Одеська область

Покупець: Група компаній «УкрАгроКом» і «Гермес‑Трейдінг»

Продавець: «Українські аграрні інвестиції» (Kernel Group)

Агрохолдинг «УкрАгроКом» в травні 2018 завершив операцію з придбання двох агропідприємств Kernel Group за $5,6 млн: ТОВ «Інтер-Контак-Агро» та ПСП «Старт».

Угода відповідає планам «УкрАгроКом» та «Гермес-Трейдинг» щодо збільшення земельного банку з 114 тис. га до 120 тис. га.

За словами комерційного директора «УкрАгроКом» Павла Фесюка, рішення про покупку двох зазначених підприємств було прийнято агрохолдингом в лютому нинішнього року.

ТОВ «Інтер-Контак-Агро» та ПСП «Старт» розташовані в Кіровоградській і Одеській областях відповідно, обробляють в цілому більше ніж 6,5 тис. га орендованої сільськогосподарської землі. До моменту угоди обидві компанії завершили всі агрохімічні та посівні роботи на полях. Компаніям також належить необхідна сільськогосподарська техніка для обробітку всього масиву земельного банку.

 

$7,7 млн*

*експертна оцінка

Основні активи:

Земельний банк: 5,5 тис. га

Напрямки діяльності:

Вирощування сільськогосподарських культур

Вирощування овочів

Трейдинг

Регіон: Житомирська область

Покупець: Cygnet

Продавець: Агрофірма «Світанок»

Група компаній Cygnet в липні 2018 року закрила операцію з купівлі підприємства «Ружинський край», збільшивши свій земельний банк на 5,5 тис. га. Завдяки даній угоді, розмір земельного банку Cygnet досяг 29 тис. га.

Компанія «Ружинський край», кінцевим бенефіціаром якої була Тетяна Засуха, спеціалізується на вирощуванні і реалізації сільськогосподарських культур, у тому числі овочів.

Група Cygnet, що створена в 2011 році, до приєднання нового підприємства обробляла 24 тис. га в Житомирській і Вінницькій областях. Група займається вирощуванням кукурудзи, сої, пшениці, цукрових буряків. Cygnet також володіє молочним бізнесом, продукцію якого вона реалізує місцевим переробникам. Група розпорядженні елеваторні потужностей в розмірі 60 тис. тонн.

Поділися
Показати ще