Новини    08 лютого 2018 11:17

Аграрії: Скасування відшкодування ПДВ на сою – ініціатива декількох олігархів


Відмова від компенсації експортного ПДВ на сою призведе до зниження рентабельності вирощування цієї культури на 9%. Про це заявив голова Всеукраїнської аграрної ради Андрій Дикун, під час Другого загальнонаціонального аграрного віче, в якому взяли участь депутати більш ніж десяти обласних рад, народні депутати від усіх парламентських фракцій та керівники аграрних підприємств з усіх областей України.

Аграрії незадоволенні змінами до Податкового кодексу, що вступили в силу з 1 січня 2018 року. Згідно цим правкам відшкодування експортного ПДВ для сої буде скасоване з 1 вересня 2018 року по 31 грудня 2021 року, а ріпаку – з 1 січня 2020 року по 31 грудня 2021 року.

На думку аграріїв, скасування відшкодування ПДВ означає, що при експорті олійних культур експортер буде зобов’язаний відносити податковий кредит з ПДВ, що виникає при закупівлі відповідних культур у виробників, на витрати. А це призводить до падіння закупівельних цін на ці культури на 16,7%. Що зменшує прибутки аграріїв і збільшує переробних підприємств, які належать великим агрохолдингам.

«Ми вважаємо, що ініціатива в цьому питанні йде буквально від кількох агрохолдингів, в першу чергу – від переробників. Вони намагаються заробити гроші на простих аграріях. І ціна питання становить близько 10-15 млрд грн. По суті, це всього на всього проста корупційна схема», – підкреслив керівник ТОВ “Робімакс-Агро” (Хмельницька обл.) Алім Міщук.

За словами фермерів, скорочення площ під посіви цієї культури призведе до негативної ланцюгової реакції, яка торкнеться всього агросектору. Так, скорочення посівів сої автоматично призведе до скорочення виробництва соєвого шроту в Україні, одного з видів кормів для великої рогатої худоби. Тому молочні господарства будуть імпортувати його з Бразилії. В результаті, виробники молока будуть змушені збільшити ціни на свою продукцію.

Учасники направили офіційне звернення Президенту, Прем’єр-міністру та спікеру Верховної Ради  з вимогою сприяти прискоренню розгляду та прийняття законопроекту №7403-2, яким пропонується виключити з Податкового кодексу положення щодо невідшкодування ПДВ при експорті олійних культур.

У випадку, якщо законопроект № 7403-2 не буде розглянутий та прийнятий парламентом, аграрії готові влаштовувати масові акції протесту та перекривати дороги.

«У реаліях сьогодення варіант «просто поговорити» вже не працює. Для того, щоб нас нарешті почули, треба діяти жорстко і робити радикальні кроки. Ми даємо депутатам три тижні. Якщо за цей час законопроект №7403-2 не буде включений до порядку денного та підтриманий, переходимо до більш рішучих дій. Будемо перекривати дороги», – зазначив голова Всеукраїнської аграрної ради Андрій Дикун.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...