Новини / Аналітика     03 травня 2023 20:05

Аби відновити довоєнний рівень виробництва зернових Україні може знадобитись до п’яти років

В Україні залишилося близько 5 млн т кукурудзи попереднього врожаю. Через складнощі з експортом фермери переходять на олійні культури, які дорожчі та менші за об’ємом

Прогнозується, що Україна матиме змогу повернутися до довоєнних рівнів виробництва зернових лише через 3-5 років, припустила аналітикиня “УкрАгроКонсалт” Марина Маринич, передає Elevatorist.

Після закінчення війни аграрії зможуть повернутись до попередніх рівнів виробництва зернових, але цей перехідний період може тривати мінімум до п’яти років.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Тоді ми зможемо вийти, наприклад, на довоєнний рівень посівних площ по кукурудзі у 5-6 млн га, — пояснила Маринич.

Діапазон оцінок майбутніх площ кукурудзи дуже широкий через невизначеність щодо подальших перспектив експорту.

Різниця суттєва, і щоб ми повернулись до попередніх рівнів, треба щоб закінчилась війна і пройшло мінімум 3-5 років.

На сьогодні в Україні залишилося близько 5 млн т кукурудзи попереднього врожаю. Через складнощі з експортом фермери переходять на олійні культури, які дорожчі та менші за об’ємом.

Відносно олійних культур, то були й будуть актуальними для аграріїв, вважає експертка, оскільки їх легше вивозити шляхом меншого об’єму, вони привабливіші в ціні, та мають попит як в українських, так і в європейських переробників.

Нагадаємо, площі під промисловими посадками картоплі в Україні можуть суттєво зменшитися, причина тому: погодні умови, невисока маржинальність бізнесу, коштовний насіннєвий матеріал, добрива та СЗР.

Відповідно до попередніх оцінок, цьогоріч посівні площі під цукровим буряком становитимуть 220 тис. га. Запланований рівень відповідає обсягам 2021 року.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також