Новини    04 березня 2022 13:02

Вторгнення Росії до України може спричинити найгірший дефіцит зерна в історії

Вторгнення Росії в Україну ставить під загрозу десятки мільйонів акрів зернових

Російське вторгнення в Україну може спричинити “найгірший шок” на ринку зерна за всю історію. Про це розповів економіст Іллінойського університету Скотт Ірвін, передає Bloomberg.

“Я переконаний, що це буде найбільшим потрясінням щодо пропозиції на світових зернових ринках у моєму житті”, – сказав Ірвін.

Читайте: Вартість газу у Європі зростає на тлі кризи

За словами економіста, світ “відчайдушно потребує”, щоб фермери засівали більше гектарів у 2022 році, але “по суті, в короткостроковій перспективі нічого не можна зробити, окрім як підвищити ціни на зерно, щоб нормувати попит”.

Довідка. На Україну та Росію разом припадає понад чверть світової торгівлі пшеницею, а також п’ята частина продажів кукурудзи. Ціни на ці основні культури зростають через можливі перебої в постачанні в той час, як світові ціни на продукти харчування вже досягли рекордного рівня.

Ще до початку повномасштабної війни Росії проти України, інфляція на продукти харчування утримувалася на максимальних рівнях. Несприятлива погода ускладнила вирощування сільськогосподарських культур, тоді як дефіцит працівників та вищі витрати на доставку порушили ланцюги постачання.

Раніше Landlord повідомляв, що Путін оголосив війну Україні. Тим часом міністр закордонних справ Дмитро Кулеба повідомив, що країни Заходу дійшли згоди щодо відключення Росії від платіжної системи SWIFT і почали підготовку до впровадження цієї санкції. 

З початку російського вторгнення в Україну загинуло понад 2000 українців, за винятком військових, повідомляє ДСНС.

Владислава Михайленко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...