Новини    23 червня 2018 10:21

90% сільгосптехніки на полях України іноземного походження


Ганьба, що на наших полях працює 90% техніки, яка має іноземне, а не вітчизняне походження, Про це заявив народний депутат, президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко, під час заходів щодо 70-річчя «Українського науково-дослідного інституту прогнозування та випробування техніки і технологій для сільськогосподарського виробництва імені Леоніда Погорілого” (УкрНДІПВТ)

Леонід Козаченко наголосив, що саме інновації прискорюють розвиток суспільства. Але частка програмного забезпечення в усьому світі становить лише 25%, тоді як апаратне – решту. Попри динамічні темпи, з якими рухається ринок ноу-хау, таке співвідношення залишиться.

«Час змінити ганебну статистику: 90% с/г техніки, яка працює в Україні, на жаль,  має не вітчизняне походження. При цьому за потенціалом економічного розвитку ми можемо займати третє місце в Європі. Але для цього потрібно впровадити інституційні зміни в державі,  створивши всі умови для реалізації наявного інтелектуального потенціалу», – наголосив він

За словами директора УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого, Володимира Кравчука, нині інститут має 3 філії, 375 експертів,  10 докторів та 16 кандидатів наук невтомно працюють у сфері машиновипробування, яка є невід’ємною складовою технічної модернізації АПК.

Під методичним керівництвом інституту в середньому щорічно проводиться понад 700 випробувань, в тому числі понад 150 випробувань нових дослідних зразків сільськогосподарських машин. Тобто,  практично вся сільськогосподарська техніка, яка працювала і працює на полях України, пройшла через руки фахівців УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого. А це, безумовно, сприяло суттєвому підвищенню її технічного та експлуатаційно-технологічного рівня.

За останні 5 років у результаті випробувань Інститутом ім. Л. Погорілого разом із виробниками внесено майже тисячу пропозицій з удосконалення моделей машин. І, таким чином, вдалося уникнути величезних втрат як аграріям, так і машинобудівникам.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...