Новини / Аналітика     31 грудня 2018 14:00

8 трендів світової економіки (інфографіка)

Експерти канадського видання Visual Capitalist назвали головні фактори, які визначатимуть майбутнє світової економіки. Сьогодні на ринок все більше впливають геополітичні проблеми, науково-технічний прогрес та ситуація у міжнародній торгівлі.

Про це повідомляє vc.ru.

Отже, які сьогоднішні тренди має враховувати бізнес, щоб досягати своєї мети?

Технологічне вторгнення

В усіх сферах бізнесу спостерігається вторгнення технологій. На перший план виходять технологічні компанії, які створюють світові платформи, – зокрема Apple, Amazon і Microsoft. Вони витісняють традиційні промислові корпорації, які виробляють фізичні об’єкти.

Еволюція грошей

Світ по-іншому став сприймати гроші. За допомогою блокчейна можна швидко створити конкурентоспроможну криптовалюту. Світ позбавляється від готівки, центробанки Швеції, Японії, Швейцарії та інших країн видають гроші під негативні кредитні ставки, а криптовалюта в цілому коштує понад $ 200 млрд.

Читайте: За якими країнами стежити у 2019 році

Зростає обсяг позик: світ накопичив $ 247 трлн боргу, із них $ 63 трлн запозичено урядами найбільших країн.

Розподіл світового багатства

Деякі технологічні компанії сьогодні мають капіталізацію $ 1 трлн. Розподіл світового багатства постійно змінюється.

Оцінка глобального зростання реального ВВП, заснована на прогнозах Світового банку:

Швидке зростання економіки Сходу

Кілька десятиліть поспіль спостерігається економічний підйом у Китаї. Економіка деяких китайських міст перевищує цілі країни (до прикладу, регіон у дельті річки Янцзи, у який входять кілька міст, має ВВП $ 2,6 трлн – більше, ніж в Італії).

Прискорення науково-технічного прогресу

Щороку відбувається все більше технологічних проривів. Ринок може оперативно задіювати нові технології й поширювати їх швидкими темпами: нові продукти доходять до користувачів за кілька місяців після їх винаходу. Наприклад, Pokemon Go набрала 50 млн гравців за 19 днів (для порівняння, аналогічний показник для автомобілів становив 62 роки, телефонів – 50 років, банківських карт – 28 років).

«Зелена» революція

Цивілізація стоїть на порозі переходу до стійких енергоресурсів. Надалі очікують високий темп розвитку енергетичної інфраструктури. Графік споживання енергії з 1776 до 2018 р. у США показує, наскільки змінюється ринок технологій розвитку енергетики.

Зміни в демографії населення

Світова економіка повністю зміниться в найближчі десятиліття. У західних країнах і Китаї темпи зростання кількості населення зменшуються, тоді як на африканському континенті і решти Азії відбувається швидке зростання населення в поєднанні з швидкою урбанізацією.

До кінця 21 століття тільки в Африці може бути не менш 13 мегаполісів з чисельністю до 50 млн осіб, які будуть більшими за Нью-Йорк. До цього часу мегаполіси Північної Америки, Європи, Південної Америки та Китаю перестануть входити в топ-20 найбільш густонаселених міст світу.

 

Торговий парадокс

Хоча вільна торгівля має бути вигідна всім учасникам ринку, сьогодні у торговельних відносинах дуже відчутний соціальний і політичний вплив. Політики свідомо будують перепони в торгівлі (наприклад торгова війна США та Китаю). Водночас спостерігаємо налагоджені відносини між США і Канадою, де обидві сторони є найбільшими торговими партнерами.

“Я не можу змінити напрямок вітру, але я можу налаштувати свої вітрила так, щоб потрапити до місця призначення” (Jimmy Dean)

Тож налаштовуємо свої вітрила на світові економічні тренди!

Landlord раніше повідомляв про топ-5 ризиків, які вплинуть на темпи економічного зростання та на швидкість проведення реформ в україні у 2019 р.

Фото: visualcapitalist.com

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також