Новини / Овочівництво / Садівництво     23 лютого 2022 13:36

473 підприємства в Україні виробляють органічну продукцію – Мінагрополітики

В Україні змінюється культура споживання, і органічна продукція набуває попиту

Згідно з даними громадської організації Органік Стандарт станом на 2022 рік, в Україні налічується близько 473 підприємств різної форми власності зі статусом органічного виробництва і перероблення. Основними видами органічної продукції, яка виробляється в Україні є: молоко та молочна продукція, круп’яні та зернові вироби, борошно, пасти, насіння, овочі та фрукти, соки, напої, яйця, м’ясна продукція, прянощі та спеції, цукор, олія, морозиво та інша продукція, до якої входять хлібобулочні та макаронні вироби, мед, шоколад, чай та кава. Про це повідомив директор департаменту аграрного розвитку Мінагрополітики Ігор Віштак, передає пресслужба відомства.

“Органічне виробництво є перспективним інструментом для стимулювання сталого економічного розвитку в країнах, що розвиваються, якою є Україна.  В Україні змінюється культура споживання, і органічна продукція набуває попиту. Тому ми маємо розвивати цей напрям”, – зауважив Віштак.

ЧитайтеЯк заробляти на зелених абрикосах? Пояснюємо на прикладі країн Центральної Азії

Враховуючи відсутність альтернативних роботодавців у сільській місцевості, органічні підприємства мають велике значення у створенні робочих місць. Їх роль як конкурентоспроможних роботодавців з високим рівнем інновацій є значущою для населення, що мешкає поруч, але особливо для молодих людей. Завдяки новоствореним робочим місцям, особливо у сфері перероблення та маркетингу, вони знаходять роботу у своєму регіоні з гарними кар’єрними можливостями.

“До повноважень Мінагрополітики віднесено державну підтримку виробників органічної сільськогосподарської продукції. Міністерство забезпечує виконання цих функцій з 2021 року. Разом з тим необхідно зазначити, що завдяки розробленим під керівництвом Мінагрополітики та затвердженим на рівні обласних і місцевих рад Програм розвитку агропромислового комплексу оператори органічного виробництва отримали минулого року підтримку з місцевих бюджетів”, – наголосив директор департаменту.

У 2022 році для виробників органічної продукції передбачена підтримка з Державного бюджету та з бюджетів місцевих рад.

ЧитайтеМінагрополітики отримало фінансування у розмірі 6,87 млрд грн

За його словами, з метою забезпечення виконання зазначеної норми наразі в Мінагрополітики на стадії розробки знаходиться проєкт постанови КМУ “Про Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки виробників органічної сільськогосподарської продукції”.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що Аргентина відкрила ринок для українських молочних продуктів.

Також стало відомо про кейс з вирощування органічних кавунів у формі серця.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також