Новини / Політика     15 квітня 2021 16:01

Аргентина відкрила ринок для українських молочних продуктів

У 2020 році виробництво молока в Україні впало до 9,2 млн т і країна вперше за свою історію стала нетто-імпортером молочної продукції

Українські виробники молока та молочних продуктів отримали можливість експортувати свою продукцію до Аргентини. Посольство України в Буенос-Айресі отримало відповідну офіційну ноту про відкриття ринку для українських продуктів від аргентинського зовнішньополітичного відомства. Про це повідомили у держпродспоживслужбі України.

«Пандемія створює проблеми країнам, громадянам і особливо складні умови для ведення бізнесу. Але навіть на тлі цих викликів ми докладаємо всіх зусиль, аби українські компанії отримували нові можливості для ведення бізнесу та експорту своїх товарів. Завдяки цій роботі українські виробники отримали додатковий доступ до великого ринку Аргентини, де мешкає понад 40 млн людей», – заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Для налагодження експорту в Аргентину українські виробники молока та молочних продуктів великої рогатої худоби і буйволів мають пройти акредитацію при Національній службі здоров’я тварин та якості харчових продуктів Аргентини (SENASA). Аргентинська сторона дозволила в умовах пандемії COVID-19 проводити акредитацію виробничих потужностей українських підприємств дистанційно, з подальшою фізичною інспекцією виробництв після нормалізації епідемічної ситуації та відновлення міжнародного авіасполучення.

ЧитайтеМихайло Соколов: Україна має ввести квоти на імпорт молокопродукції

За словами голови держпродспоживслужби Владислави Магалецької, відкриття ринку Аргентини для українського молока та молочних продуктів є важливим кроком у напрямку посилення торговельних зв’язків між країнами.

«З Аргентиною вже погоджено форму ветеринарного сертифікату для експорту до Аргентини колагену та желатину, виготовленого зі шкір жуйних тварин. Натомість, з Аргентини до України імпортується м’ясо птиці, риба та морепродукти, свіже м’ясо свійської великої рогатої худоби. Відкриття ринку для експорту молока та молочних продуктів дозволить розширити нашу співпрацю та створити нові можливості для українських виробників», – зазначила вона.

Водночас, треба врахувати, що виробництво молока в Україні продовжує стрімко скорочуватись – у 2020 році загальний «надій» становив 9,2 млн тонн (на 0,4 млн тонн менше, ніж у 2019 році). Внаслідок багаторічного падіння виробництва і скорочення дійного поголів’я, Україна вперше у своїй історії перетворилась у минулому році на нетто-імпортера молочної продукції.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що Україна отримала дозвіл на експорт молокопродукції до Японії.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також