Новини / Аналітика     03 грудня 2018 17:56

3 головні тези про торгову війну США й Китаю від Карен Браун

Відома американська оглядачка агроринку Карен Браун минулі вихідні пропустила крізь призму зустрічі президента США Дональда Трампа та голови КНР Сі Цзіньпіня, які на засіданні G-20 в Аргентині обговорили питання ведення мит, через що між двома нададержавами розпочалася торговельна війна.

Зокрема, Браун на своїй сторінці у Twitter відзначила 90-денний мораторій на мито між країнами та виділила 3 основних тези:

1. Ринок Китаю знову відкритий. Китай поки позбавляється від мита на товари із США.

2. Трамп не підвищить тарифи для продукції з Китаю з 1 січня, як планувалося раніше.

3. Китай відновлює закупку сільгосппродукції із США.

Читайте: У 2019-му держава продасть три великих агропідприємства

Відзначимо, що з 24 вересня в США вступили в силу мита в розмірі 10% на ввезені з Китаю товари, загальна вартість яких оцінюється в $200 млрд. Як обіцяли в Білому домі, з 1 січня 2019 року ставка оподаткування зросте до 25%. КНР відповіла митами в розмірі від 5% до 10% на імпорт із США на суму $60 млрд. Трамп також висловив намір приступити до третього етапу реалізації обмежувальних заходів і, якщо Пекін вирішить вжити заходів у відповідь, США гтовое ввести додаткові тарифи стосовно китайських товарів і послуг на суму $267 млрд.

Раніше Landlord повідомляв, що у випадку, якщо за 90 днів США і Китай не вирішать проблеми з веденням імпортного мита, країнам не оминути продовження торговельної війни.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також