Новини / Рослинництво     20 травня 2019 08:58

3/4 сільгоспкультур у світі залежать від запилення. 20 травня – Всесвітній день бджіл

Сьогодні у світі небезпека зникнення загрожує 40% безхребетних запилювачів, особливо бджіл і метеликів. Проведення щороку 20 травня Всесвітнього дня бджіл покликане привертати увагу до величезної ролі головних запилювачів рослин у підтримці здоров’я людей.

Про це повідомляє на своєму сайті ФАО.

Всесвітній день бджіл відзначається щорічно з 2017 р. з ініціативи Республіки Словенія, де бджолярство має дуже давні традиції. Дата 20 травня була обрана для святкування тому, що в цей день народився основоположник сучасного бджільництва Антон Янша. Він був вихідцем із родини словенських бджолярів.

Читайте: 4 переваги мобільних додатків для пасічника

Чому гинуть бджоли?

  • Зміни в землекористуванні, інтенсивне землеробство, монокультури і пестициди – все це порушує природне середовище проживання запилювачів і веде до його деградації.
  • Глобалізація сприяє поширенню шкідників і хвороб, які становлять особливу небезпеку для самих запилювачів.
  • Екстремальні погодні умови, пов’язані зі зміною клімату, перешкоджають запиленню.

Чим загрожує людству загибель бджіл?

Скорочення популяцій запилювачів загрожує катастрофічними наслідками для майбутнього нашого продовольства. Їх відсутність ставить під загрозу три чверті сільськогосподарських культур у світі, що залежать, принаймні частково, від запилення, включаючи яблука, авокадо, груші та гарбузи.

Для багатьох дрібних фермерських господарств, що займаються вирощуванням культур, яким необхідно запилення (наприклад, какао і кави), нестача запилювачів може означати падіння доходів і підвищення ризику голоду і неповноцінності харчування.

Landlord раніше повідомляв про те, що бджоляр з нідерландської провінції Etten-Leur розводить бджіл, щоб здавати їх в оренду для запилення культур виробникам тепличних фруктів та ягід.

Читайте також