Новини / Садівництво     21 січня 2019 08:19

18 тонн з гектара – як збирають лохину в Чилі

У Чилі лохина має врожайність 18 тонн з одного гектара. Вирощують ягоди на двох великих підприємствах. У першому – плантації площею 100 га, у другому – 500 га. Працюють з 2002 року. У сезон для збору врожаю задіюють 2500 працівників. При цьому процес максимально технологізований.

Про це на своїй сторінці у Facebook розповів Володимир Печко, голова асоціації “Укрсадвинпром”, який наразі перебуває у відрядженні в Чилі.

Врожай збирає великий масивний комбайн. Зверху на ньому працівники одразу сортують і розкладають ягоди в ящики. Так лохина менше псується.

Geplaatst door Владимир Печко op Zaterdag 19 januari 2019

Читайте: Збереження кольору та смаку – як у Чилі морозять ягоди

У рік підприємство з 500 га плантацій експортує 5 тис. тонн продукції. З них 20% – у Китай, решту – до США та Європи. У Китай лохину продають за $5 за кг, у Європу – $3,5 за кг, а Сполучені Штати через близькість континентів платять за лохину найдешевше – $2,8 за кг.

Також за словами Володимира Печка, у Чилі, крім високої врожайності з плантацій, велику вагу приділяють подальшому зберіганню й переробці ягід. Зокрема, фрукти та ягоди заморожують у три етапи. Спочатку охолоджують до 0 градусів, потім – до −5°С, згодом – до −18°С. У такий спосіб фрукти чи ягоди замерзають швидше та при цьому економляться ресурси.

Як раніше повідомляв Landlord, у Чилі суниці дають врожай понад 40 тонн з 1 гектару. Ягоди на плантаціях збирають щотижня протягом 6 місяців. З одного поля площею в гектар заробляють за день $35.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також