Новини    05 травня 2023 09:12

Власники “Моршинської” заявили про можливість часткової націоналізації підприємства


Компанія IDS Ukraine, що володіє ТМ “Моршинська”, заявила про можливість націоналізації часток її підсанкційних акціонерів.

Про це повідомляється на її сайті.

“За ту чверть століття, що існує компанія, відбулося вже декілька змін акціонерів, чергова теж не має стати проблемою. Головне у цьому процесі – зберегти робочі місця, бренди і заводи, що мають працювати на майбутнє”, – заявив із цього приводу гендиректор IDS Ukraine Марко Ткачук.

Хто є власниками “Моршинської”

Основними власниками IDS Ukraine є родина Бадрі Патаркацишвілі, якій належить 34,53% компанії, а також уряд Грузії та група міноритарних акціонерів, що сумарно володіють 15,18%.

Підсанкційні акціонери разом володіють 49,99% акцій, зокрема Михайло Фрідман – 18,23%.

IDS Borjomi International – великий виробник бутельованої води. Компанія управляє заводами в Росії, Україні та Грузії. До портфеля брендів входять такі марки, як Боржомі, Моршинська, Миргородська, Аква Няня тощо.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Контрольний пакет IDS Borjomi у 2013 році структури Альфа-Груп Михайла Фрідмана і Германа Хана придбали у Salford Capital Partners Inc., близької до Бориса Березовського і спадкоємців його бізнес-партнера Бадрі Патаркацишвілі.

У 2022 році російські акціонери віддали уряду Грузії частину акцій материнської компанії IDS Borjomi International. Після чого частка підсанкційних росіян в українській компанії зменшилась до 49,99%.

Компанія стверджує, що Фрідман не має ніякого впливу на діяльність компанії чи ухвалення будь-яких рішень.

Станом на травень 2023 року підприємства IDS Ukraine продовжують працювати, і компанія розраховує, що так буде й надалі.

“Адже саме держава отримає найбільшу вигоду після подальшої націоналізації долі підсанкційних акціонерів (49,99%), яка має відбутися одразу після розробки законодавчих норм щодо цього процесу”, – йдеться в заяві.

Що відомо про арешт активів Михайла Фрідмана

Нагадаємо, Національне агентство з розшуку та менеджменту активів, отриманих від корупційних злочинів, оголосило конкурс на управителя виробника мінеральних вод, зокрема торгових марок “Моршинська”, “Миргородська” та Borjomi.

Інвестиційна група  закликала Національне агентство з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів (АРМА) зупинити вже оголошений та запустити новий конкурс на управителя активів групи компаній IDS Borjomi. У компанії заявили про порушення в його проведенні.

Читайте також: На Львівщині група “Карпатські мінеральні води” побудує ще один завод мінеральних вод з потужністю 230 млн пляшок на рік

У АРМА заявили, що не наділені повноваженнями приймати рішення про те, які активи слід арештовувати, якими управляти, а якими – ні, а виконують ухвали суду.

Документи для участі в конкурсі загалом подали 10 учасників, 9 з яких надіслали свої пропозиції у визначений для цього строк та 1 компанія подала документи після закінчення дедлайну.

У червні 2022 року суд заарештував акції та кошти на суму 53,4 млн грн у компанії з виробництва та реалізації мінеральної води, яка належить російському олігарху Михайлу Фрідману.

Читайте також: Депутати пропонують ліцензувати діяльність з буріння свердловин для добування підземних вод

АРМА визначило управителя для арештованих корпоративних прав IDS Ukraine, ним стала компанія “Карпатські мінеральні води”. В управління “Карпатських мінеральних вод” АРМА передає завод “Оскар” та дистрибуційну компанію DS, яка входить до групи IDS Ukraine. Після проведення оцінки арештованих корпоративних прав з компанією укладуть договір управління.

ТОВ “Карпатські мінеральні джерела” є національним виробником мінеральних вод і безалкогольних напоїв, зокрема виробляє природну столову воду під торговою маркою “Карпатська джерельна”, солодкі газовані напої “Соковинка” та енергетичний напій Dragon.  Працює на українському ринку понад 15 років, зареєстрована у Львівській області та належить Сергію Устенку.

АРМА оголосило також результати конкурсу з відбору оцінювача для корпоративних прав виробників та реалізаторів мінеральних вод, зокрема Моршинської.рішенням комісії з питань проведення конкурсного відбору суб’єктів оціночної діяльності переможцем обрано приватне підприємство Габ’яно.

Саме воно надасть послугу з проведення оцінки активів і забезпечення рецензування звіту про оцінку майна компанії IDS Ukraine, яке передано в управління АРМА.

В Україні Фрідман з партнерами Германом Ханом та Пьотром Авеном володіє компанією IDS Group Ukraine, “дочкою” міжнародної групи IDS Borjomi International (входить до “Альфа-груп”). На ринку, крім того, що компанія є ексклюзивним імпортером води “Боржомі” в Україні, вона представлена низкою брендів, зокрема, водами “Моршинська” та “Миргородська”.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...