Агролайф / Відпочинок     02 листопада 2019 17:21

Вирощування пшениці на високогірних плато в Китаї: фото, що вражають

Маючи невелику кількість ріллі на душу населення, Китай намагається прогодувати себе. У гірських районах на півдні країни сільські громади створили систему терасових полів на схилах гір. Вирощувати пшеницю в таких умовах дуже непросто, проте немає нічого неможливого для завзятих китайців.

Про це повідомляє на своїй сторінці в Instagram ресурс National Geographic.

Вирощування пшениці на плато Лосс у Китаї, в Нінксії, все ще є сімейною справою. Ґрунт тут осаджувався пустельними вітрами протягом тисяч років, а потім вирізався у вигляді терас для сільського господарства.

Читайте: No-till: землеробство стає інструментом боротьби зі змінами клімату ФОТО

Тераси розташовані на висоті до 2 тис. м над рівнем моря і повторюють контури гірських схилів, зберігаючи природний ландшафт незвичайної краси. Взимку і навесні тераси виконують функцію вологозатримання. Маючи невелику кількість ріллі на душу населення, Китай намагається вирішити таким чином питання забезпечення продовольством.

Ресурс відзначає, що вести аграрне виробництво в китайських сільських громадах стає все складніше, оскільки молодь виїжджає в міста, щоб отримати високооплачувану роботу.

Коли дивишся, як виглядають згори китайські поля, ще більше усвідомлюєш, як Україні пощастило з умовами для агровиробництва.

Як повідомляв Landlord, перелік унікальних ландшафтів сільськогосподарської спадщини ФАО налічує 50 об’єктів. Ці агросистеми відтворюють гармонійну взаємодію людини і природи. Вони вражають дивовижною красою і збереженням давніх традицій виробництва в умовах урбанізації та змін клімату.

Читайте також