Агролайф / Відпочинок     11 травня 2019 16:10

5 із 50 унікальних агросистем світу, або Як вирощують васабі

Перелік унікальних ландшафтів сільськогосподарської спадщини ФАО налічує 50 об’єктів. Ці агросистеми відтворюють гармонійну взаємодію людини і природи. Вони вражають дивовижною красою і збереженням давніх традицій виробництва в умовах урбанізації та змін клімату.

Про це повідомляє Економічна правда.

Унікальність таких територій полягає у принципах взаємодії сільських громад з природою, завдяки яким у цих місцевостях створювалися стійкі екосистеми, що забезпечували продовольством не одне покоління.

Читайте: Поєднання агро з IT: українською розробкою для фермерів зацікавилися іноземці

Пропонуємо розглянути 5 унікальних ландшафтів сільськогосподарської спадщини.

Чинампи в Мексиці

Це штучні плавучі острови, призначені для вирощування сільгоспкультур: на болотистих землях фермери вбивають дерев’яні палі, з’єднуючи їх вербою, насипають метровий шар ґрунту і саджають рослини. Урожай збирають 5 разів на рік.

У період злив чинампи стають островами. Верба, яка огороджує чинампу, захищає острівці від ерозії, створює екосистему для комах і птахів.

Традиція йде ще від ацтеків.

Вирощування зернових на схилах в Японії

Система землеробства на крутому схилі Ніші-Ава в Японії. На гірських масивах, розташованих під кутом 40°, використовується унікальний метод вирощування зернових культур, що залишає незмінними гірські схили.

Традиція зародилася ще до нашої ери.

Виноградарство на схилах в Іспанії

В Аксаркії, іспанській провінції, фермери століттями вирощують мускатний виноград на крутих схилах. Виноградарство допомагає зберігати ландшафт, оскільки така система запобігає ерозії. Солодке вино з регіону часто перемагає в міжнародних конкурсах.

Рисові тераси в Китаї

У гірських районах Південного Китаю сільські громади створили систему терасових полів на схилах гір для вирощування рису і вирішення таким чином питання забезпечення продовольством.

Рисові тераси розташовані на висоті до 2 тис. м над рівнем моря і повторюють контури гірських схилів, зберігаючи природний ландшафт незвичайної краси. Взимку і навесні виконують функцію вологозатримання.

Вирощування васабі в Японії

У районі Сідзуока в Японії васабі вирощують уже впродовж 400 років. Поля розташовані на крутих схилах, їх структура зберігає стійкість до стихійних лих.

Місцеві виробники додають корінь васабі у морозиво та пиво.

Landlord раніше повідомляв про те, що на Львівщині створять унікальний парк скульптур.

Читайте також