Агролайф / Відпочинок     18 листопада 2019 15:08

У Києві безкоштовно роздають землю. Навіть іноземцям ФОТО

Землю з будь-якого регіону України може отримати кожний, хто відвідає київський музей «Становлення української нації». Тут створено унікальну «земельну мапу» країни – інсталяцію, що містить ґрунти з усіх областей. Відвідувачі можуть набрати собі жменьку в спеціальну торбинку-оберіг.

Про це повідомляє Seeds.

Ідея створення цієї інсталяції належить засновнику музею «Становлення української нації» Валерію Галану. Зміст у тому, що земля була оберегом для українців ще з часів козацтва – йдучи на війну, козак брав із собою грудочку землі, це мало оберігати його від смерті.

«Дуже багато іноземців приїжджало до нас, ще коли ми створювали музей. Дехто питав: я живу в Канаді 10 років, я з Полтавщини, але, на жаль, в мене вже нікого не залишилося, скажіть, де б тут набрати з собою землі? Ходили тут на пагорбах, брали з собою грудочку рідної землі», – розповідає менеджер зі зв’язків з громадськістю музею Діана Груць.

Читайте: Яким має бути аграрій: цитати з агроісторій Landlord

Тому в музеї і створили «земельну мапу» України, де є земля з усіх регіонів. Її надсилали волонтери. На початку створення музею (в серпні 2019 року) бракувало тільки ґрунтів з Луганська та Криму. Тепер уже є вся. Останньою привезли землю з АР Крим (за словами Діани Груць, з цим допомогла «відома медійна персона», ім’я якої поки не розголошують).

Тож тепер, коли музей відвідують туристи з інших країн чи українці з інших міст, вони можуть взяти з собою «цієї рідної земельки». Набирають її у спеціальні торбинки-обереги, які лежать поряд з картою. Все це безкоштовно. Іноді люди залишають гроші на знак подяки.

Landlord раніше повідомляв про те, що в Національній колекції комах-запилювачів у США зберігається понад мільйон зразків бджіл. Реєстрова колекція містить дані про види бджіл, середовище їх існування та характеристику популяції.

Читайте також