Агролайф / LOL     25 травня 2019 11:49

McDonald’s відкрив ресторан для бджіл

Компанія McDonald's у Швеції відкрила свій найменший ресторан – McHive. Його відвідувачами стали бджоли. Оригінальна ініціатива покликана віддати данину кільком закладам McDonald's у країні, які, піклуючись про диких бджіл, розташували на своїх дахах вулики.

Про це повідомляє ресурс mmr.ua.

Виявляючи турботу про диких бджіл, кілька ресторанів McDonald’s у Швеції обладнали на своїх дахах вулики і висаджують навколо квіти та різноманітні рослини. Віддати належне природоохоронному проекту цих локацій покликана ініціатива компанії – створення McHive. У новому міні-ресторані не подають бургерів і фрі – він функціонує як повноцінний вулик.

Читайте: Замість ґрунту – субстрат із використаних матраців у таборі для біженців. І це не фейк ВІДЕО

Landlord раніше повідомляв про те, що 20 травня був Всесвітній день бджіл. Його проведення покликане привертати увагу до величезної ролі головних запилювачів рослин у підтримці здоров’я людей.

Технології        21 серпня 2019 10:51

У Бразилії за 3 місяці загинуло 500 млн бджіл – винні пестициди

Бджолярі Бразилії заявили про масову загибель бджіл у 4 штатах країни: близько 500 млн за 3 місяці. Основною причиною смерті комах стало використання пестицидів з неонікотиноїдами і фіпронілом – продуктами, забороненими в Європі.

Про це повідомляє BBC.

У 4 бразильських штатах тільки за 3 місяці було знайдено мертвими понад 500 млн бджіл: у Ріу-Гранді-ду-Сул – 400 млн, у Сан-Паулу – 7 млн, у Санта-Катаріні – 50 млн, у Мату-Гросу-ду-Сул – 45 млн.

Читайте: Експерти США рахують кількість стручків на ділянці сої, щоб оцінити потенціал, – Карен Браун ФОТО

Альдо Мачадо, віце-президент асоціації бджільництва в Ріу-Гранді-ду-Сул, повідомив, що його колонія була знищена менш ніж за 48 годин після того, як у деяких бджіл з’явилися ознаки загадкової хвороби.

«Як тільки здорові бджоли почали очищати вулик від мертвих особин, вони теж заразилися і почали масово вмирати», – розповів Мачадо.

Лабораторні дослідження вказують на те, що головною причиною смерті більшості бджіл стали пестициди з неонікотиноїдами і фіпронілом – речовинами, використання яких в Європі заборонене.

Бразилія на сьогодні вважається найбільшим покупцем пестицидів у світі. Всього за 3 роки в країні зареєстровано 193 пестициди, що містять хімічні речовини, заборонені в Євросоюзі.

Landlord раніше повідомляв про те, що Землі загрожує повне зникнення бджіл до 2119 року.

Поділися

Аналітика        15 серпня 2019 14:24

Землі загрожує повне зникнення бджіл до 2119 року: 5 вражаючих фактів

Бджоли відіграють вирішальну роль у виробництві фруктів, овочів та горіхів. Без запилення бджолами люди повинні були б попрощатися з деякими найпоживнішими продуктами (або платити за них дуже високі ціни). Вчені підрахували, що світ може втратити всіх комах через 100 років.

Про це повідомляє Business Insider.

Згідно з дослідженнями, проведеними у США:

1. Минулого року 40% колоній медоносних бджіл у США загинули або зникли – це була найбільша втрата бджіл, зафіксована в зимовий сезон.

2. Дослідники встановили, що загальна популяція всіх комах на планеті зменшується щороку на 2,5%. Якщо ця тенденція триватиме без змін, то до 2119 р. на Землі може взагалі не залишитися комах.

«Через 10 років у вас буде на чверть менше, через 50 років залишилося лише половина, а через 100 років у вас нічого не буде», – заявив співавтор дослідження Франциско Санчес-Байо.

За словами дослідників, ця втрата може спричинити «катастрофічний крах екосистеми Землі».

Читайте: У найближчі 12 років вартість їжі зросте, а її кількість у світі скоротиться – новий звіт ООН

3. Учені досі не з’ясували, що саме вбиває бджіл, але потенційні причини поділяються на 4 категорії:

Збудники хвороб. Нові віруси та новий грибковий кишечник-паразит убивають бджіл у всьому світі.

Шкідники. У вулики також можуть потрапляти паразитичні кліщі. Сьогодні багато кліщів стійкі до пестицидів.

Стрес. Людська діяльність також може підвести бджолині сім’ї до краху. Бджоли, як і люди, не можуть залишатися здоровими, споживаючи лише один вид їжі, тому, оскільки все більше ферм вирощують на масштабних площах культури одного виду, бджолам доводиться літати занадто далеко, щоб отримати необхідне харчування.

Зміни клімату та міський розвиток ще більше шкодять середовищу існування бджіл.

Пестициди. Пестициди, внесені на полях, також відіграють певну роль. Деякі є отруйними для бджіл і були безпосередньо пов’язані із загибеллю бджолиних сімей, тому зокрема Агентство охорони навколишнього природного середовища США (EPA) заборонило цього року 12 пестицидів, шкідливих для бджіл.

Бджоляр тримає мертвих бджіл під час протесту проти злиття Баєра та Монсанто. Бонн, Німеччина, 26 квітня 2019 року (Reuters).

4. Бджоли стають настільки дефіцитними і настільки цінними, що люди крадуть вулики із мигдалевих садів у Каліфорнії та продають їх за височенними цінами.

5. Сьогодні у США залишилося тільки 2,5 млн медоносних колоній – це менше половини бджолиних поселень, якими вони могли похвалитися в 1940-х роках.

Світ без бджіл. Що це означає?

  • Без бджіл, які запилюють рослини, врожайність сільськогосподарських культур знизиться приблизно на 35%, а 87 провідних продовольчих культур у світі зазнали б нищівного впливу.

Деякі з улюблених продуктів можуть стати рідкісними і дорожчими, або, можливо, зовсім зникнуть (ягоди, какао, яблука, груші, гарбуз, авокадо, цибуля, огірок та капуста багато в чому залежать від бджолиного запилення).

  • Те саме стосується горіхів і насіння. Зокрема мигдаль повністю залежить від бджіл для запилення.

Щороку пасічники США привозять на мигдалеві ферми Каліфорнії з усієї країни більше 31 млрд медоносних бджіл для запилення мигдальних дерев. Кожне дерево сприймає запилення близько 5 днів.

Каліфорнія виробляє 80% світового мигдалю, і тільки мигдалеві сади Каліфорнії щорічно потребують 1,3 млн бджолиних сімей – понад половину існуючих колоній у США. За прогнозами USDA, ця потреба буде зростати, оскільки світ вимагає більше мигдалю.

  • Без бджіл нам також доведеться попрощатися з ранковою кавою або принаймні заплатити за це набагато більше.

Кавові рослини можуть запилюватися самі, але їм потрібна допомога бджіл для отримання великих урожаїв. Їх квіти відкриті для запилення лише 3–4 дні. Якщо квіти не запилюються, рослина набагато більш вразлива до захворювань.

  • Більше половини споживаного жиру в усьому світі може опинитися під загрозою без бджіл, оскільки всі світові олійні культури принаймні частково покладаються на бджолине запилення.
  • Втрата бджіл навіть може означати втрату одягу, який ми любимо, якщо він виготовлений з бавовни. Бавовна потребує 8 колоній медоносних бджіл з гектара – понад 2000 на квадратну милю.

У світі, звичайно, є й інші запилювачі, але бджоли найкращі.

Landlord раніше повідомляв про те, як запобігти отруєнню бджіл: покрокова інструкція для пасічника.

Поділися

Відпочинок        12 червня 2019 17:06

Лайфхак для бджолярів: вулик, який сам збирає мед ВІДЕО

Значно полегшує збирання меду розробка від Flow Hive. Виявляється, що частини тяжкої роботи пасічники можуть уникнути.

Відео публікує на своїй сторінці в Instagram ресурс Gigadgets.

Читайте: Хто поїде в Монреаль на АPIMONDIA 2019: оголошено конкурс для пасічників

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

This is a hive that gathers honey by itself. The Flow Hive makes honey-harvesting much easier. #gigadgets #savethebees #hive #beekeeper #honey #honeybee

Допис, поширений GiGadgets (@gigadgets)

 Landlord раніше повідомляв про те, що McDonald’s відкрив ресторан для бджіл. Оригінальна ініціатива покликана віддати данину кільком закладам McDonald’s у країні, які, піклуючись про диких бджіл, розташували на своїх дахах вулики.

Поділися

Політика        28 травня 2019 08:21

Як запобігти отруєнню бджіл: покрокова інструкція для пасічника

Як розташовувати пасіки на місцевості, які документи потрібно оформлювати, з якими органами співпрацювати пасічникам, щоб запобігти отруєнню бджіл, а також, що робити у випадку отруєння бджіл – про все це можна дізнатися з рекомендацій, розроблених Мінагро та УКАБ.

Про це повідомляє на своєму сайті Мінагрополітики.

Міністерство аграрної політики та продовольства України за підтримки Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» створило покрокову інструкцію для бджолярів, дотримуючись якої, вони зможуть захистити свої пасіки від шкідливої дії ЗЗР та інших хімічних речовин, використовуваних у сільському господарстві.

Читайте: Трагедія закарпатських фермерів: шансів врятувати теплиці практично немає

У розроблених рекомендаціях сформульовані правила розміщення пасік та дії пасічників у випадку отруєння бджіл. Завантажити докладні  рекомендації та зразки потрібних заяв і звернень можна за допомогою QR-коду.

Landlord раніше повідомляв про те, що термін позапланової перевірки в разі отруєння бджіл скорочений до однієї доби.

Поділися

Рослинництво        20 травня 2019 08:58

3/4 сільгоспкультур у світі залежать від запилення. 20 травня – Всесвітній день бджіл

Сьогодні у світі небезпека зникнення загрожує 40% безхребетних запилювачів, особливо бджіл і метеликів. Проведення щороку 20 травня Всесвітнього дня бджіл покликане привертати увагу до величезної ролі головних запилювачів рослин у підтримці здоров’я людей.

Про це повідомляє на своєму сайті ФАО.

Всесвітній день бджіл відзначається щорічно з 2017 р. з ініціативи Республіки Словенія, де бджолярство має дуже давні традиції. Дата 20 травня була обрана для святкування тому, що в цей день народився основоположник сучасного бджільництва Антон Янша. Він був вихідцем із родини словенських бджолярів.

Читайте: 4 переваги мобільних додатків для пасічника

Чому гинуть бджоли?

  • Зміни в землекористуванні, інтенсивне землеробство, монокультури і пестициди – все це порушує природне середовище проживання запилювачів і веде до його деградації.
  • Глобалізація сприяє поширенню шкідників і хвороб, які становлять особливу небезпеку для самих запилювачів.
  • Екстремальні погодні умови, пов’язані зі зміною клімату, перешкоджають запиленню.

Чим загрожує людству загибель бджіл?

Скорочення популяцій запилювачів загрожує катастрофічними наслідками для майбутнього нашого продовольства. Їх відсутність ставить під загрозу три чверті сільськогосподарських культур у світі, що залежать, принаймні частково, від запилення, включаючи яблука, авокадо, груші та гарбузи.

Для багатьох дрібних фермерських господарств, що займаються вирощуванням культур, яким необхідно запилення (наприклад, какао і кави), нестача запилювачів може означати падіння доходів і підвищення ризику голоду і неповноцінності харчування.

Landlord раніше повідомляв про те, що бджоляр з нідерландської провінції Etten-Leur розводить бджіл, щоб здавати їх в оренду для запилення культур виробникам тепличних фруктів та ягід.

Поділися
Показати ще