Агролайф / Відпочинок     12 жовтня 2019 10:02

Як позбутися осінньої депресії – Олексій Башкірцев

Як використати осінній сезон не для хандри, а для справжнього оздоровлення та отримання заряду бадьорості, знають у Edem Resort Medical & SPA.

Кажуть, що у природи поганої погоди не буває. Можливо, це і так, але восени, коли минають теплі дні та приходять дощі та холодний вітер, відчувається певний дискомфорт. Саме збільшення темного часу доби здатне зіпсувати настрій навіть найжиттєрадіснішим людям.

«Осінній синдром» може проявлятися по-різному: з легкого відчуття зневіри він може розростися до повної безпросвітності та небажання робити будь-що. Але як відрізнити звичайний поганий настрій від серйозної депресії? І чи взагалі існує у медицині таке поняття, як «осіння депресія»? І головне — як запобігти цим негативним проявам зміни пори року? За відповідями на ці запитання ми звернулися до Олексія Башкірцева, головного лікаря комплексу Edem Resort Medical & SPA.

Багато людей скаржаться восени на погіршення самопочуття, депресію, попри те що у вересні-жовтні встановлюються комфорті помірні температури. Чи існує у медицині взагалі таке поняття, як «осінній синдром»?

Як би ми його не називали, але так — цей так званий осінній синдром існує! На мій погляд, це пов’язано зі зменшенням світлового періоду дня, зниженням інтенсивності світлових променів.

Читайте: Архітектурний параметризм – чому фермери обирають житловий комплекс Signature

Як наслідок люди починають все більше часу проводити в офісах, а через похолодання пересідають в авто і таким чином зменшують свою активність. З приходом осені люди несвідомо обмежують себе від позитивного впливу світла. Тому у комплексі ми часто виявляємо у наших гостей знижений рівень вітаміну D.

Тут я хочу окремо нагадати, що вітамін D покращує стан печінки, знижує рівень інсуліну, глюкози і холестерину в крові, покращує настрій та навіть сприяє зменшенню ваги. Разом з тим в осінній період ми потрапляємо в умовну зону зі збільшеною кількістю світла низької інтенсивності — вечірнього та нічного. А при значному часі перебування під впливом такого світла починається негативний вплив на здоров’я. Цілком логічно, що поєднання цих факторів і викликає депресію.

Більшість людей намагаються піти у відпустку влітку. Водночас саме осінь здавна називають оксамитовим сезоном. Які переваги цього сезону для відпочинку та оздоровлення ви можете назвати?

Вчені вже довели той факт, що смертність вища серед тих, хто більше працював, ніж відпочивав. Відпочинок менший, ніж 30 днів на рік, на 37% збільшує смертність. Цей факт передусім стосується чоловіків, оскільки вони важче переносять навантаження та довше відновлюються після стресів.

А щодо оксамитового сезону я погодитися не можу. Цей вислів прийшов до нас з минулого, старого підходу до відпочинку. Зараз ми переважно їздимо відпочивати у три-чотири сезонні країни. Тому нам не можна забувати, що в пік сонячної активності підвищується ризик меланоми (у робочі дні перебуваємо в офісі, під штучним світлом, а на нетривалому відпочинку засмагаємо до опіків).

Треба пам’ятати, що в період вересня-листопада інтенсивність сонячного випромінювання в наших широтах падає. Це дуже вдалий період для того, щоб якомога більше часу проводити на свіжому повітрі. Це буде корисно і цілком безпечно. Також нагадаю, що достатня інсуляція сонцем стимулює синтез вітаміну D, що підвищує рівень серотоніну, синхронізує біоритми, сприяє профілактиці короткозорості, стимулює захисні клітинні механізми, підвищує лібідо.

Кому насамперед ви порадите скористатися можливістю перенести відпустку на осінні місяці?

Перш за все людям, які вже мають проблеми із серцево-судинною системою — артеріальна гіпертензія, атеросклероз, захворювання судин.

Чим будуть відрізнятися активності такого відпочину і що з них пропонує Edem?

У цей період я рекомендую проходження програм детоксикації, тому що швидкість метаболізму (обміну речовин) починає падати. Людина, як правило, входить у малорухливий ритм життя і тим самим сповільнює процеси детоксикації організму, завдаючи цим шкоди.

Запуск детокс-процесів в осінній період збігається з релігійними постами, що продовжить період детоксикації. А от навесні та влітку потрібні програми, що насичують організм вітамінами та мікроелементами.

Які зміни ви радите восени вносити у раціон? Як переглядається меню комплексу після літніх місяців?

У харчуванні основним трендом є сезонність. У нашому комплексі меню збагачується різноманітними коренеплодами. Взагалі, щороку ми обираємо овочі, ягодуи чи фрукти. Наприклад, наразі у програмі «Детокс» у нас рік артишоку, який грає значну роль в очищенні та укріпленні печінки та сечовидільної системи. А у програмах відновлення «Фітнес-релакс» плід року — гарбуз. Він багатий на вітаміни А, С, Е, D, РР, К і містить у п’ять разів більше кератину, ніж морква. А кератин в організмі перетворюється на вітамін А. До того ж гарбуз містить рослинні білки, кількість яких більша, ніж в перепелиних яйцях.

Важливо, що меню складають з овочів і коренеплодів, отриманих з нашого екогороду. Ми можемо гарантувати повну екологічність і корисність страв — вся продукція проходить жорстку перевірку. А наші кухари зроблять дива навіть зі звичайного гарбуза.

Відзначимо, раніше фахівці Edem Resort спростовали міфи щодо штучного інтелекту в медицині

Текст: Андрій Петров

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також