Агролайф / Відпочинок     21 вересня 2019 10:02

Edem Resort спростовує міфи штучного інтелекту в медицині

Штучний інтелект зі сторінок фантастичних романів перейшов у реалії повсякденного життя. Він починає керувати системами транспорту, енергетики, банківськими операціями. Чи варто боятися приходу ШІ в медицину? Переконлива відповідь – у інноваціях Edem Resort Medical & Spa.

Медицина – це занадто чутлива сфера, де головну роль відіграє постать лікаря і довіра пацієнта до нього. Між тим, як запевняють визнані фахівці, штучний інтелект – це просто система алгоритмів, яка повною мірою ґрунтується на машинному навчанні. Попит на моделювання лікування, клінічні випробування, інтерактивні розробки, дослідження і рішення зростає постійно, тому й охорона здоров’я стане одним із найбільш швидкозростаючих сегментів. Уже сьогодні завдяки прогресу можливо попереджати 90% хвороб.

Один із прикладів штучного інтелекту – мобільна телемедицина. Наприклад, система mHealth зможе розпізнавати і діагностувати захворювання – зокрема, порушення зору, негаразди в роботі інших органів. Якщо ці функції будуть доступні у звичайному смартфоні, можемо тільки уявити, якого рівня сягатиме вся медицина в цілому. Завдяки інформаційному полю люди починають переміщатися з кабінету лікаря в більш комфортні умови лікування та відновлення, і Edem стане відмінним варіантом, щоб відчути всі інновації повною мірою.

Тому Landlord звернувся до визнаного фахівця Олексія Башкірцева, міжнародного експерта у сфері anti-age медицини, кандидата медичних наук, члена Європейської академії природничих наук, головного лікаря Edem Resort Medical & SPA, з проханням відповісти на кілька запитань та прокоментувати головні міфи щодо використання штучного інтелекту.

Які програми у вашому закладі найбільше демонструють переваги впровадження штучного інтелекту в медицині?

У нас є багато варіантів релакс-програм, які більшою мірою представлені SPA-програмами. Це інтегральний, комплексний підхід до організму, який забезпечує прискорений процес відновлення. Тривожність та емоційна втома значно знижуються або нівелюються за рахунок програм детоксикації з нахилом на роботу з ментальною, емоційною та психічною сферами.

Читайте: Повне перезавантаження для аграрія: ідеальний відпочинок у Edem Resort

Так, програма з оздоровлення Detox пропонує гостям центру очищення організму від шкідливих речовин, які потрапляють до тіла разом з неякісною водою, напоями, нездоровою їжею, побутовою хімією та косметикою. У ході програми проводиться біоенергетичне дренажне лікування, гідроенергетична і фітопелоїдотерапія, які стабілізують природний обмін речовин і відновлюють життєві сили. Індивідуальні фізичні тренування проходять із застосуванням дихальних технік. Збільшуються компенсаторні антигіпоксичні реакції шляхом гіпоксичних сеансів.

Які з інноваційних процедур комплексу є ексклюзивними для України?

Взагалі наш Центр відновлення здоров’я має декілька юнітів: діагностика, лікування, харчування і дієтологія, біомеханіка тіла і фітнесу, естетологія, дерматологія, лікування волосся і нутрицевтика. У кожному з юнітів є свої особливості, які ми оновлюємо згідно з інноваційними трендами. Також ми розробили біологічний хронометр, який дає більш глибоке занурення в генну інженерію та клітинну терапію. Зараз він проходить тестування.

На ваш погляд, як виглядатимуть заміські люксові SPA-готелі через 30 років?

Зараз все більше приділяють увагу тому, що люди хочуть проводити час на самоті. Це відіб’ється на стані здоров’я, особливо на емоційних показниках. Тому важливо буде, щоб у заміських люксових SPA-готелях усі співробітники були підготовлені до роботи з різними психотипами людей. З переходом в online готельні комплекси будуть адаптуватися під запити гостей, щоб встановити лояльне ставлення, яке не буде порушувати особисті кордони. Особливої популярності набувають аутсорс-послуги, і готелі будуть запрошувати окремі компанії, щоб створити ресторан, SPA, клінінг. Не варто забувати про екологію – натуральність у всіх її проявах, природа, чисте повітря, віддаленість від мегаполісів залишаться важливою вимогою.

Міфи щодо штучного інтелекту

Міф: фахівці різних галузей б’ють на сполох, що штучний інтелект зробить марними їх зусилля у здобутті навичок і зупинить можливості для зростання

ОЛЕКСІЙ БАШКІРЦЕВ: Кожному фахівцю необхідно не зупинятися на досягнутому, а продовжувати розвиватися в своїй сфері. Штучний інтелект – відмінний мотиватор, щоб зробити крок у майбутнє і відкрити в собі нові навички. Вважаю, що потрібно ставитися до машинного навчання як до можливості, а не сприймати як конкурента.

Міф: медичних працівників повністю замінять роботи

ОЛЕКСІЙ БАШКІРЦЕВ: Повністю замінити людину у медицині не можна. Але інновації допоможуть відсіяти з медичної сфери непрофесіоналів і знизити ризик помилки. У сфері охорони здоров’я є деякі завдання, з якими машинне навчання просто не зможе впоратися: уміння поводитися з пацієнтом, здатність приймати складні рішення, знання людської психології. Штучний інтелект зможе допомогти поліпшити медичний процес.

Міф: усі інновації, пов’язані зі штучним інтелектом у медицині, є спірними

ОЛЕКСІЙ БАШКІРЦЕВ: Поки тривають розробки і технології тільки починають впроваджуватися в життя, всі інновації можуть бути спірними. Інноваційні тренди варто протестувати, досконально вивчити принцип їх дії. З іншого боку, швидкість підвищення професіоналізму при формуванні штучного інтелекту зростає зараз в експоненті.

Текст: Андрій Петров

Landlord раніше повідомляв про правила харчування для збереження енергійності, якими поділився з читачами Landlord міжнародний експерт, головний лікар Edem Resort Medical & SPA Олексій Башкірцев.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також