Події / Елеватори     03 березня 2018 14:34

Задля нової розробки, вітчизняний виробник елеваторного обладнання залучив українських інженерів-емігрантів

Розпочавши працювати над новою розробкою, у ТОВ «Завод Елеваторного Обладнання» порахував скільки вийде замовити технологію у світового інженерного гіганта, чи створити пристрій самостійно. Друге виявилось в рази дешевше. Про новинку заводу та виклики перед українськими виробниками аграрної техніки ми розпитали, під час Восьмої міжнародної виставки «Зернові технології 2018» директора ТОВ «Завод Елеваторного Обладнання» Ліліану Гапонюк.

Яку продукцію ви представляєте на виставці: новинки  чи хіти продажу?

На виставці представлена лінія нашого основного обладнання: вертикальний  транспортер, фільтр «циклон», скребковий конвеєр. Обладнання саме по собі це провірений конструктив. Протягом минулого року у нас працювала інноваційна група, яка створила новинку – смарт управління обладнанням. Вона забезпечує контроль за експлуатацією обладнання і економію електроенергії. Яким чином це відбувається? Створено програму,  по якій обслуговуючий персонал бачить стан обладнання. Машина працює за допомогою планшету, працівники не повинні вручну працювати з елеватором і шукати проблему, все покаже гаджет.

Сьогодні більшість елеваторного обладнання працює на постійній потужності, витрачається   багато електроенергії незалежно від того скільки зерна проходить через систему. Наше обладнання при зниженні об’ємів продукції, що проходить крізь обладнання, знижує об’єм електроенергії, людина не втручається в цей процес, все це робить машина. Це обладнання майбутнього ми розробляли цілий рік, аналогів йому не існує. Наш партнер компанія «Siemens» повинна була забезпечити для нас електроніку, але коли ми побачили скільки це коштуватиме то були шоковані. Тому вирішили зібрати своїх спеціалістів, навіть залучили тих хто виїхав з країни і вони працювали теж над цією технологією, яка обійшлась в 10 разів дешевше ніж нам запропонувала «Siemens». В Україні дуже велика проблема із гарними спеціалістами, більшість  виїжджає за кордон, взагалі за один день країну покидають 3 тисячі спеціалістів. Фактор дефіциту обслуговуючого персоналу і наштовхнув нас на створення винаходу, бо від цього нікуди не подітися, а з планшетом впоратися може кожен.

Саме технологію смарт-управління в цьому році Ви плануєте просувати на ринок ?

Так. У нас є мета зацікавити українського замовника і вийти на ринок в Європу. Ми зараз проходимо сертифікацію ЄС, тому що вже продали продукцію замовнику, іншого виходу в нас не має. Також плануємо взяти участь в Європейських виставках. Дуже багато складнощів трапляються на шляху компанії, але нас важко зламати.

Ваша компанія обслуговує великі господарства, а з виходом нового продукту чи плануєте Ви розширювати аудиторію?

Ми більше сконцентровані на великих замовниках, але малими та середніми  ніколи не нехтуємо. У нас дуже багато відділів продажу у всіх регіонах України і ми постійно приймаємо всі замовлення. Наш малий та середній замовник не має такого фінансування, яке мають великі компанії. Щодо даної новинки, то ми працюємо над зниженням вартості заліза, щоб смарт-управління за 500 доларів ввійшло в собівартість по старій ціні і ми конкурували на ринку з іншою  якістю, але по тій самій вартості. Наша компанія бере участь у конференціях на тему «Які критерії ефективності елеваторів і які шляхи ведуть до зниження витрат?». В тому числі ми  пропонуємо своє смарт-обладнання, як один із способів зниження собівартості перевалки.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також