Події / Техніка     01 березня 2018 17:05

Ліквідація спецрежиму ПДВ пожвавила ринок сільгосптехніки

Після того, як було скасовано спецрежим ПДВ, ринок сільгосптехніки значно пожвавився. Про це, під час Восьмої міжнародної виставки «Зернові технології 2018» заявив журналісту LANDLORD директор ТОВ «Завод Кобзаренка» Анатолій Кобзаренко. За його словам, раніше продавши зерно селяни просто тримали гроші, а зараз вони їх вкладають в техніку, щоб повернути ПДВ.

«Деякі фермери кажуть, що ліквідація спецрежиму дуже вдарила по них і заставляє ховатися в тіні. Але на мій погляд це неправда. Ліквідація спецрежиму  повернула ринок до цивілізованих умов. Зараз нікому не цікаво купувати техніку за готівкові кошти, і ринок зростає», – каже директор.

Та додав, що пожвавлення внутрішнього ринку сільгосптехніки знизило обсяги її поставок за кордон.

«В минулому році ми планували реалізувати за кордон близько 50% продукції, але змогли продати лише 40%, тому, що 60% було продано на внутрішньому ринку. При тому, що в цьому році у нас план 1,2 млрд грн», – підкреслює Кобзаренко. Він розраховує, що цей план буде виконано.

В минулому компанія інвестувала в переоснащення виробництва 2 млн євро, чим значно підвищила конкурентоспроможність підприємства. На виставці «Зернові технології» ТОВ «Завод Кобзаренка» презентував дві нові власні розробки. Це перша в Україні 36-кубова бочка для води і рідких органічних добрив ВНЦ-36, яка немає аналогів на території  пострадянського простору. Перша така бочка західного виробництва з’явилася в світі на минулорічній осінній виставці в Болоньї, і менше чим через півроку українські виробники створили власну розробку.

Друга нова розробка заводу – розкидач мінеральних добрив РМД-8 з приводом від вінця колеса, з гумовим шевронним транспортером, що має ширину розкидання 36 м. Конструкція розкидача виключає його пробуксовку під час роботи в полі, а шевронна стрічка дозволяє вносити добрива для підживлення пшениці мінімальними дозами  від 50 кг на 1 га. В минулому році завод  продав 40 розкидачів, обладнаних старою системою подачі добрив, але  Анатолій Кобзаренко, директор ТОВ «Завод Кобзаренка», вважає, що майбутнє за новою розробкою. Він також відзначив, що завод в цьому році виграв тендер серед дев’ятьох компаній-виробників  на поставку в Румунію 60 пятидесятикубових чотирьохосних бункерів-навантажувачів.

Але не тільки на великі сільськогосподарські підприємства розрахована лінійка техніки заводу.  Було чим підживитись на стенді і представникам  малих господарств. Завод продає причепи вантажопідйомністю  від 6т до 39,  т, тюковози, а також різної  ємності бочки для води і рідких органічних добрив.

Анатолій Кобзаренко вважає, що компенсація виробникам сільгосптехніки за участь в міжнародних виставках, збільшить її продаж за кордон.

В цьому році ТОВ «Завод Кобзаренка»з націлений на участь в 15 міжнародних закордонних виставках і в 10 – в Україні. Директор заводу Кобзаренка заявив, що 1 мільярд гривень, який уряд виділив на допомогу українським сільгоспвиробникам, розподілявся не поміж 3-4 компаній, а доходив до широкого загалу виробників, наприклад в вигляді 50% компенсації за участь в міжнародних виставках, як це доречи робиться в усьому світі, наша техніка масово поїхала б за кордон.

«За участь в минулорічній виставці в Ганновері ми заплатили  EUR50 тис. Якби 25 тис нам вернули, за нами слідом поїхали б інші виробники. Вісім років назад в Ганновері Україну представляло тільки  наше підприємство. В минулому році нас було вже 14 компаній. Це вже прогрес. Але якби була компенсація, на виставку поїхало б не менше 50 компаній», – говорить Кобзаренко.

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також