ПодіїТехніка

Ліквідація спецрежиму ПДВ пожвавила ринок сільгосптехніки

«Деякі фермери кажуть, що ліквідація спецрежиму дуже вдарила по них і заставляє ховатися в тіні. Але на мій погляд це неправда. Ліквідація спецрежиму  повернула ринок до цивілізованих умов. Зараз нікому не цікаво купувати техніку за готівкові кошти, і ринок зростає», – каже директор.

Та додав, що пожвавлення внутрішнього ринку сільгосптехніки знизило обсяги її поставок за кордон.

«В минулому році ми планували реалізувати за кордон близько 50% продукції, але змогли продати лише 40%, тому, що 60% було продано на внутрішньому ринку. При тому, що в цьому році у нас план 1,2 млрд грн», – підкреслює Кобзаренко. Він розраховує, що цей план буде виконано.

Ліквідація спецрежиму ПДВ пожвавила ринок сільгосптехніки

В минулому компанія інвестувала в переоснащення виробництва 2 млн євро, чим значно підвищила конкурентоспроможність підприємства. На виставці «Зернові технології» ТОВ «Завод Кобзаренка» презентував дві нові власні розробки. Це перша в Україні 36-кубова бочка для води і рідких органічних добрив ВНЦ-36, яка немає аналогів на території  пострадянського простору. Перша така бочка західного виробництва з’явилася в світі на минулорічній осінній виставці в Болоньї, і менше чим через півроку українські виробники створили власну розробку.

Друга нова розробка заводу – розкидач мінеральних добрив РМД-8 з приводом від вінця колеса, з гумовим шевронним транспортером, що має ширину розкидання 36 м. Конструкція розкидача виключає його пробуксовку під час роботи в полі, а шевронна стрічка дозволяє вносити добрива для підживлення пшениці мінімальними дозами  від 50 кг на 1 га. В минулому році завод  продав 40 розкидачів, обладнаних старою системою подачі добрив, але  Анатолій Кобзаренко, директор ТОВ «Завод Кобзаренка», вважає, що майбутнє за новою розробкою. Він також відзначив, що завод в цьому році виграв тендер серед дев’ятьох компаній-виробників  на поставку в Румунію 60 пятидесятикубових чотирьохосних бункерів-навантажувачів.

Але не тільки на великі сільськогосподарські підприємства розрахована лінійка техніки заводу.  Було чим підживитись на стенді і представникам  малих господарств. Завод продає причепи вантажопідйомністю  від 6т до 39,  т, тюковози, а також різної  ємності бочки для води і рідких органічних добрив.

Анатолій Кобзаренко вважає, що компенсація виробникам сільгосптехніки за участь в міжнародних виставках, збільшить її продаж за кордон.

Ліквідація спецрежиму ПДВ пожвавила ринок сільгосптехніки

В цьому році ТОВ «Завод Кобзаренка»з націлений на участь в 15 міжнародних закордонних виставках і в 10 – в Україні. Директор заводу Кобзаренка заявив, що 1 мільярд гривень, який уряд виділив на допомогу українським сільгоспвиробникам, розподілявся не поміж 3-4 компаній, а доходив до широкого загалу виробників, наприклад в вигляді 50% компенсації за участь в міжнародних виставках, як це доречи робиться в усьому світі, наша техніка масово поїхала б за кордон.

«За участь в минулорічній виставці в Ганновері ми заплатили  EUR50 тис. Якби 25 тис нам вернули, за нами слідом поїхали б інші виробники. Вісім років назад в Ганновері Україну представляло тільки  наше підприємство. В минулому році нас було вже 14 компаній. Це вже прогрес. Але якби була компенсація, на виставку поїхало б не менше 50 компаній», – говорить Кобзаренко.

 

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку