Новини / Ринок землі     10 жовтня 2019 10:08

Зустріч Зеленського з аграріями: про що домовилися

Президент Володимир Зеленський за наполяганням аграріїв зустрівся з ними. Фермери пропонували відстрочити право іноземців на купівлю землі. Натомість глава Офісу Президента Андрій Богдан переконував, що в такому разі не буде інвестицій у галузь переробки.

Президент України пообіцяв взяв до уваги всі точки зору, висловлені аграріями стосовно земельної реформи. Про це повідомляє пресслужба Президента.

На зустрічі, що відбулася учора, 9 жовтня, увечері, представники аграрних громадських організацій, асоціацій, фермерських господарств із різних регіонів України говорили про своє бачення проведення земельної реформи та про вирішення проблем дрібних господарств. Зокрема, фермери висловилися проти того, аби іноземці з перших днів відкриття ринку землі мали право її скупити. Натомість пролунала пропозиція від аграріїв розділити продаж землі на етапи. На першому право викупу земель сільськогосподарського призначення надати виключно українцям, а вже на останньому підключити до ринку землі й іноземців.

Із такою позицією не погодився присутній на зустрічі глава Офісу Президента України Андрій Богдан. Він вважає: услід за вільним ринком землі в нашу країну прийдуть кошти від іноземних інвесторів. Якщо ж їх не долучити до ринку землі, то й інвестицій не буде.

Читайте: Чому уряд планує дозволити продаж землі іноземцям – Михайло Соколов

 «Щоб тут побудували великі заводи, які перероблятимуть продукцію, на яких працюватимуть тисячі робітників, і щоб ви продавали продукцію з доданою вартістю, – щоб це зробити, привести сюди іноземців і побудувати ці заводи – це дати їм можливість у певній формі володіти цією землею», – сказав Андрій Богдан. Втім, керівник Офісу Президента додав, що форма володіння іноземцями земель сільськогосподарського призначення ще обговорюватиметься.

Окремо звучало питання вжити запобіжників, аби орні землі не опинилися в одних руках. На думку аграріїв, влада має обмежити кількість земельних ділянок, які матиме можливість придбати фізична особа чи фермерське господарство. Фермери також порушили проблему доступу до кредитних ресурсів, а також висловилися за прийняття антирейдерського законодавства.

Президент України сказав, що готовий взяти до уваги позиції присутніх щодо проведення земельної реформи. Адже для якісного впровадження вказаної реформи в Україні важливо не тільки вивчити досвід інших країн, а й вислухати думки тих, хто безпосередньо працює на землі.

На зустрічі також були присутні: Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук, міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов, уповноважений Президента із земельних питань Роман Лещенко.

Landlord раніше повідомляв, що депутати коригують законопроєкт про ринок землі.

 

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також