Новини / Трейдинг     06 травня 2021 17:01

Форвардні ціни на українську кукурудзу підвищились до $250/т

На ціни тиснуть погіршення прогнозів врожаю кукурудзи в Бразилії та триваюче подорожчання на суміжному ринку пшениці

Форвардні ціни на українську кукурудзу з поставкою у листопаді – грудні 2021 року зросли до $245-250/т услід за форвардними цінами на пшеницю. При цьому закупівельні ціни на кукурудзу старого врожаю вже сягнули в порту $270-273/т (або 8500-8650 грн/т) і власники партій стримують продажі в очікуванні подальшого підвищення цін. Про це повідомляє Grain Trade.

Така ситуація склалась під впливом трендів глобального ринку – на тлі погіршення перспектив врожаю кукурудзи в Бразилії, трейдери розуміють, що в цьому сезоні дешевого зерна знову не буде, тому активно укладають на неї попередні контракти. Так, експерти компанії Agritel знизили прогноз врожаю кукурудзи в Бразилії до 100 млн тонн, тоді як у квітневому звіті USDA його оцінили у 109 млн тонн. Також дуже повільно йде збирання кукурудзи в Аргентині і наразі обмолочено лише 19,5% площ. Хоча експерти біржі BAGE поки залишають прогноз виробництва кукурудзи на рівні 46 млн тонн (що на 5,5 млн тонн поступатиметься показнику попереднього сезону).

ЧитайтеУ 2021 році Україна збере рекордний врожай пшениці та кукурудзи

Внаслідок цього грудневі ф’ючерси на кукурудзу на біржі в Чикаго виросли до $237,8/т, а липневі – до $278,7/т. Котирування також підтримали дані про експортні продажі американської кукурудзи старого до Китаю та Мексики, а також про збільшення виробництва етанолу.

У 2020/21 маркетинговому році Україна вже експортувала 19,1 млн тонн кукурудзи, і до завершення сезону може відвантажити ще 5 млн тонн, згідно з граничними обсягами, що були встановлені додатком до меморандуму між міністерством економіки та учасниками українського зернового ринку.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що Україна імпортувала першу партію тростинного сирцю в межах тарифної квоти.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також