Новини    09 лютого 2018 13:14

Зміцнення гривні зменшило ціни на ринку зернових та олійних культур


Пшениця, кукурудза, ріпак та соя знизились у ціні на від 50 до 150 гривень за тонну. Про це йдеться в інформаційному бюлетені оприлюдненому на сайті ГС «Аграрний союз України». Проте ціни на соняшник не змінились. На цьому ринку, укріплення курсу національної валюти, було нівельовано підтримкою внутрішніх переробних підприємств та низьким рівнем пропозицій.

Згідно повідомленню , за минулий тиждень ціни на внутрішньому ринку пшениці зазнали зниження. Так, на умовах поставки EXW-елеватор продовольча та фуражна пшениця втратила в середньому 50-100 грн за тонну, на СРТ-порт ціни просіли на 50 грн за тонну на продовольчу та 50-100 грн за тонну на фуражну, експортний ринок зберіг зростаючу тенденцію і на умовах FOB (порти Чорного моря) пшениця 2 класу змін не зазнала, 3 клас та фураж +$1 за тонну.

«Ми вже зазначали, що основним фактором тиску на ціни стало укріплення національної валюти відносно долару. Також відмічається поступове збільшення пропозицій, що також стримує ріст цін. Попит на разі присутній, але й високої конкуренції на ринку не відмічається. На наступному тижні ми очікуємо стабілізації цін на ринку пшениці. Тим не менш не виключається і зниження цін за рахунок валютних коливань та додаткових продажів», – йдеться в повідомленні.

Схожа ситуація і з кукурудзою. Так, на умовах EXW-елеватор ціни втратили 150 грн/т, на СРТ-порт – 50 грн за тонну, на умовах поставки FOB (порти Чорного моря) ціни прибавили $2 за тонну поставка лютий- березень .

«Як і на інших суміжних ринках, на зниження внутрішніх закупівельних цін вплинуло тижневе укріплення гривні відносно долару. Це на нашу думку є основним чинником тиску, оскільки на ринку залишається високий попит торгуючих компаній та обмеженість пропозицій зернової», – кажуть в експерти.

Ринок ріпаку зазнав знижувальних тенденцій переважно під впливом валютного фактору. Так, на умовах поставки EXW-елеватор та СРТ-порт ціни знизились на 100 грн за тону, експортні ціни просіли на $5 за тонну.

На зменшення цін на сою теж вплинула гривня. Так, на умовах поставки EXW-елеватор та СРТ-завод ціни просіли на 100 грн за тону, ціни FOBу коливались -1-+$2 за тону поставка в березні.

«Тим не менш українських аграріїв таке зниження цін поки не лякає, про що говорить подальше стримування продажів. До того ж присутність на ринку активного попиту внутрішніх переробників та імпортерів буде впливати на підтримку закупівельних цін. Тому сподіваємось, що на наступному тижні ціни на ринку сої розвернуться в інший бік», йдеться у інформаційному бюлетені.

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...