Новини / Політика / Фінанси     15 вересня 2022 16:05

Злочини Росії в агросекторі: Україна залучила міжнародну пітримку у розслідуванні


Україна залучає міжнародні організації до розслідування злочинних діянь російських окупантів в Україні. Укладено спеціальний Меморандум про співробітництво щодо збору та фіксації доказів злочинів, пов’язаних із розкраданням сільськогосподарської продукції в Україні, навмисним знищенням цивільної інфраструктури, пов’язаної з виробництвом та розподілом продуктів харчування, і, як наслідок, використанням харчів як зброї у війні, із міжнародною організацією – Проєктом міжнародної технічної допомоги Project Expedite Justice (PEJ).

Читайте також: Скільки зернових збере Україна у 2022-2023 роках – прогноз Кабміну

Співпраця з PEJ допоможе притягнути до відповідальності окупантів та отримати компенсацію для жертв агресії Росії, повідомляє пресслужба Мінагрополітики.

“PEJ та українські урядовці об’єднали зусилля, щоб запобігти глобальній продовольчій кризі, спровокованій російською військово-морською блокадою українських портів” – сказано у повідомленні.

Як зазначив міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський зазначив, потрібно встановити точний розмір збитку, який було завдано сільскому господарству України та визначити шляхи компенсації. Для цього буде проводитися збір та систематизація інформації, зокрема щодо викраденої та знищеної сільгосппродукції, інфраструктури, техніки тощо.

Читайте також: У Румунії потяг з українським зерном зійшов з рейок: може бути диверсія

Також метою співпраці є встановлення механізмів отримання компенсації аграріями, що постраждали від російського вторгнення. Окрім того, буде розроблено низку рекомендацій щодо надійного збору, збереження та перевірки інформації, що стосується розкрадання їжі, розробка реєстру матеріалів та інформування громадськості.

Нагадаємо, за оцінками експертів, війна завдала великої шкоди агросектору України. Так, за різними оцінками, потенційна пряма шкода агросектору склала вже зараз, станом на вересень, понад шість мільярдів доларів США, а непряма – понад 23 млрд доларів.

Наприкінці травня було створено електронну платформу для збору інформації про завдані збитки аграрному сектору України через російських окупантів. Завдяки платформі аграрії могли сповістити державу про збитки.

АНТОН КОРЖ

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також