Новини / Рослинництво     26 листопада 2018 13:17

Зима – не привід скласти руки: як перевірити стан озимих


Перевіряти стан розвитку озимих культур у зимовий період фермери можуть в «Інституті здоров’я рослин». Такий моніторинг дає можливість розуміти, наскільки життєздатними є посіви, і в разі необхідності, розробити і застосувати комплекс заходів для поліпшення.

Про це повідомляє kurkul.com.

Щоб оцінити життєздатність сходжень, в Інституті використовують метод монолітів. Залежно від розміру поля, вирубують і транспортують до лабораторії кілька монолітів ґрунту розміром 30 × 30 см, з двома паралельними рядками рослин. Сходи розморожують і поміщають у сучасні кліматичні камери, які відтворюють погодні умови для відновлення вегетації. Після цього досліджують якісні та кількісні показники зразків.

Читайте: Куди пішов 1 млрд грн, виділений у 2018 році на розвиток фермерства

Завдяки сучасному обладнанню  в Інституті проводять фітопатологічну експертизу та діагностику на забезпечення сходів поживними речовинами.

«У випадку виявлення пошкоджень ми надаємо аграріям рекомендації для захисту та підживлення культур на період виходу із зимівлі», –  відзначила керівник сервісно-аналітичного центру «Інституту здоров’я рослин» Ірина Перехрест.

«Інститут здоров’я рослин» – проект компанії  UKRAVIT, який передбачає фундаментальні та галузеві дослідження, агробіологічний сервіс і навчально-наукову діяльність.

Раніше ми писали про те, що стан посівів на 90 % площ в Україні оцінено як добрий.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також