Новини / Клімат     12 листопада 2018 11:10

Синоптики порадували фермерів: 90% сортів озимих у доброму стані


У жовтні завдяки достатній кількості тепла та вологи в грунті створилися нормальні умови  для сходу, розвитку та укоріненню посіяних озимих культур та для збирання урожаю пізніх культур.

Про це повідомляє Український Гідрометцентр.

Як зазначається, лише в окремих районах північно-східних, східних та південних областей  вологозапаси орного шару ґрунту були недостатні для проростання зерна та подальшого розвитку рослин. На частині площ, зокрема південні райони на Херсонщині,  0-10 та 0-20 см шари ґрунту були сухими зовсім, утримувалася та посилювалася ґрунтова  засуха.

“Заморозки інтенсивністю 2-3º С могли пошкодити зібрані, але неукриті бульбокоренеплоди”, — уточнили в відомстві.

Агрометеорологічні умови середини жовтня були сприятливими для збирання урожаю пізніх культур, однак для росту і розвитку озимих культур вони дещо ускладнювалися внаслідок бездощової погоди, яка призвела до зниження рівня ґрунтової вологи ґрунту, додали в Гідрометцентрі.

Читайте: Україна та ЄС збільшують товарообіг сільгосппродукції

Дощі, які відмічалися у третій декаді місяця, поповнили запаси продуктивної вологи у ґрунті й на кінець жовтня площа із недостатнім та незадовільним зволоженням ґрунту зменшилася.

Стан посівів на 90% площ оцінювався як добрий. Лише на окремих площах південних областей, де спостерігався найбільший дефіцит вологи  у ґрунті упродовж місяця,  спостерігалося пожовтіння листків нижнього ярусу та скручування верхньої частини листків. На окремих полях із озимою пшеницею відмічалась зрідженість посівів до 60-90%, підсумували синоптики.

Раніше повідомлялося, що аграрії майже завершили посів озимих зернових.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також