Новини / Аналітика     24 листопада 2018 11:00

Куди пішов 1 млрд грн, виділений у 2018 році на розвиток фермерства


У 2018 році у державному бюджеті заклали 1 млрд гривень на розвиток фермерських господарств. Куди направити ці кошти, визначали самі фермери. Виділену суму вклали в компенсації кредитних ставок, експертну підтримку та придбання високотехнологічної техніки.

Про це повідомляє Економічна правда.

За словами Віктора Шеремети, заступника міністра аграрної політики і продовольства з питань розвитку фермерства, 2018 рік став першим в історії українського фермерства, коли слова влади про підтримку були підтверджені реальним фінансовим ресурсом. Фермери могли самостійно визначити напрямки направлення грошей.  Виробникам та профільній асоціації фермерів та приватних землевласників дозволили написати програми підтримки та порядки їх реалізації у найбільш відповідному для фермерів форматі.

Заступник міністра говорить, що були переглянуті та проаналізовані пропозиції від фермерів. Ті, що неможливо було реалізувати, не брали.

Були визначені такі блоки основних потреб фермерів:

  1. Гроші — компенсація кредитних ставок.
  2. Потужності для переробки та зберігання продукції — компенсація 70% вартості обладнання.
  3. Експертна підтримка — зменшення вартості дорадницьких послуг.
  4. Високотехнологічна техніка — додаткові 15% компенсації до програми здешевлення вартості сільськогосподарської техніки вітчизняного виробництва (25%), завдяки чому фермери можуть купувати техніку із знижкою 40%.
  5. Доступні засоби виробництва — здешевлення 80% вартості насіння вітчизняної селекції, але не більше 30 тис грн на одне господарство.

За словами заступника міністра, при формуванні програм у 2018 році керувалися принципом “роздати не все, але всім”, щоб охопити максимальну кількість фермерів.

Читайте: Міністр фінансів розповіла, скільки виділили фермерам на дотації

Кабмін тоді ввів такі нововведення:

  • спрощення порядку отримання коштів,
  • розширення переліку банків-партнерів,
  • програма здешевлення обладнання для кооперативів поширили на м’ясний та овочевий напрямки, лібералізували вимоги до отримувачів,
  • введення двох нових напрямків прямої підтримки, які максимально відповідають бажанню автоматичного отримання дотацій: бюджетна субсидія для новостворених фермерських господарств в розмірі 3 тис грн на га (максимальний ліміт — 60 тис грн на одного одержувача), а також про 5,5 прожиткового мінімуму на кожного члена фермерського господарства або 30 тис грн на одне фермерське господарство.

За даними Віктора Шеремети, в Україні на 1 жовтня 2018 року було зареєстровано 45 514 фермерів — на півтисячі більше, ніж на початку 2018 року.

Як повідомляв LANDLORD, Верховна Рада скоротила державну підтримку аграріїв  на мільярд.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також