Новини / Рослинництво     09 січня 2019 09:55

Зерно витісняє руду на ринку залізничних перевезень

За останні 8 років питома вага  продукції гірничо-металургійного комплексу (ГМК) у перевезеннях Укрзалізниці зменшилася на 10 %, а зернових - зросла на 10 %. Дохідна ставка від транспортування зерна більша за ставку перевезення руди на 60%. 

Про витіснення зерном руди на ринку залізничних перевезень у своєму блозі написав директор з економіки та фінансів АТ «Укрзалізниця», кандидат економічних наук Андрій Рязанцев.

За даними представника Укрзалізниці, аграрії можуть наздогнати та перегнати ГМК в обсягах валютного виторгу для України. Зараз тонна пшениці на світовому ринку коштує 220 доларів, а залізної руди – $ 68.  Якщо перевозити обидва вантажі у однаковій кількості, валютний виторг від перевезення зерна для країни буде у 3,2 раза більшим.

 

Читайте: 4 локомотиви General Electric возитимуть зерно в Миколаївський порт

Зерно витісняє руду, вважає Рязанцев, та наводить цифри: питома вага  продукції ГМК у перевезеннях Укрзалізниці протягом 8 років зменшилася на 10 %, а зернових – збільшилася на 10 %. Підприємство вмотивоване збільшити обсяги перевезення зернових, адже дохідна ставка від нього (за 10 ткм – 2817 грн) більша  за ставку перевезення руди (1736 грн) на 60%.

Схожа ситуація і зі щебенем, піском. Їхня дохідна ставка складає 1877 грн за 1 ткм (на 7% більша за руду).

Як повідомляв LANDLORD, у 2018 році Україна зібрала рекордний врожай зернових – 70,1 млн тонн. В країні гостро стоїть проблема нестачі вагонів для перевезення зерна. Через неможливість вивезти продукцію у листопаді ледь не зупинилися два українських підприємства.

Фото: Getty Images Інфографіка: info.uz.ua

Читайте також