Новини / Ринок землі     19 листопада 2019 11:17

Ринок землі та інтереси українського фермера: пошук компромісів ВІДЕО

Готуючи законопроєкт про обіг земель до розгляду Верховною Радою в другому читанні, уряд та народні депутати працюють над визначенням у ньому конкретних норм, які захистять права українських сільгоспвиробників і власників паїв.

Про це повідомляє Факти ICTV.

У дискусіях, що стосуються майбутнього земельного закону, беруть участь представники профільних асоціацій, аналітики, експерти, громадськість.

Зокрема в Українській асоціації аграрного експорту підтримують відкриття ринку землі в Україні, проте висловлюють критичні зауваження до законопроєкту, наголошуючи, що відкриття ринку повинно бути поступовим, з обов’язковим захистом українських фермерів (доступні кредити, можливість використовувати земельні ділянки як заставу для отримання коштів на розвиток бізнесу).

Читайте: 4 елементи, які забезпечать обіцяне зростання економіки – Оксана Маркарова

Офіс президента України наголошує, що до другого читання в законопроєкті обов’язково:

  • закладуть норму, що купувати землю зможуть лише українські громадяни і компанії, засновані винятково українцями;
  • знизять норму концентрації землі в одних руках.

Уповноважений президента із земельних питань Роман Лещенко запевняє, що закон про продаж землі вступить у силу лише тоді, коли:

  • буде повністю заповнений Держгеокадастр;
  • запрацює механізм доступного кредитування малих та середніх фермерів для придбання земельних ділянок.

Як повідомляв Landlord, уповноважений президента із земельних питань Роман Лещенко заявив, що Володимир Зеленський дав йому доручення опрацювати питання граничної концентрації сільгоспземлі в одних руках з депутатами, профільними асоціаціями, власниками паїв та органами місцевого самоврядування.

Читайте також