Новини / Ринок землі     03 листопада 2021 07:11

Земельні ділянки відтепер продаватимуть із нерухомістю

Власники нерухомості тепер автоматично отримуватимуть право володіння на земельну ділянку, на якій розташована їхня будівля

“Відтепер питання про землі, які перебувають під приватними садибами, мають логічне вирішення. Власники таких садиб можуть офіційно отримати безоплатно в користування ділянки, які їм належать, без зайвих бюрократичних процедур”, – сказав очільник Мінагрополітики Роман Лещенко.

Відповідно до закону, при купівлі будь-якого нерухомого майна, а також об’єкта незавершеного будівництва, окрім багатоквартирних будинків, до нового власника одночасно переходить і право на користування земельною ділянкою, на якій розміщено об’єкт нерухомості.

Зазначається, що це право поширюється як на землі, що перебувають у постійному користуванні, так і на орендовані ділянки. Для орендованих земель згоди орендаря на продаж нерухомості не потрібно. Передбачається, що при здійсненні правочину щодо орендованих земель буде достатньо повідомити орендодавцеві про перехід прав на земельну ділянку до нового користувача.

Крім того, закон врегульовує низку питань щодо власності на земельні ділянки під об’єктами нерухомості.

“Зокрема передбачається, що у разі, якщо новий власник нерухомості не має права на отримання землі у постійне користування, то в такому випадку він зобов’язаний подати клопотання до відповідних органів влади для отримання земельної ділянки у власність або користування. Також, якщо купується лише частина нерухомого майна, то новий власник має право використовувати необхідну для нього земельну ділянку на підставі домовленості з постійним землекористувачем, право постійного користування при цьому правочині не припиняється”, – пояснюють в Мінагрополітики.

При цьому, не потрібно укладати окремого договору про купівлю-продаж земельної ділянки, достатньо угоди про придбання майна, де будуть обумовлені й “земельні” питання.

Законом зазначається, що право власності або користування земельною ділянкою у разі набуття прав на об’єкт незавершеного будівництва виникає лише у тому випадку, якщо права на такий об’єкт вже зареєстровані.

Нагадаємо, раніше Landlord розповідав, що в Україні зареєстровано 36 506 земельних угод. 

Джерело: Мінагрополітики 

Наталія Софієнко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також