Новини / Ринок землі     15 листопада 2019 09:23

Земельна реформа: Висоцький роз’яснив, за що вже проголосувала Рада

Державні землі повертають в управління місцевим громадам, а реалізація прав на них відбуватиметься виключно через електронні аукціони – такі зміни буде внесено до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів.

Про це повідомляє на своїй сторінці у Фейсбук заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький.

На засіданні 14 листопада Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкти з пакету земельної реформи №2194 та №2195.

Законопроєкт №2194, за словами Тараса Висоцького, передбачає децентралізацію та дерегуляцію земельних відносин. Ним вносяться зміни до земельного законодавства, якими пропонується передати землі держвласності за межами населених пунктів (крім земель, які потрібні державі для виконання її функцій) у комунальну власність сільських, селищних та міських рад.

Читайте: Рада ухвалила Держбюджет-2020: що перепаде аграріям

Законопроєкт №2195 передбачає реалізацію землі державної та комунальної власності або прав на них виключно за допомогою електронних торгів – на конкурентних засадах. Прийняття цього документа є важливим кроком для подолання корупції та запровадження прозорих відносин у земельній сфері, оскільки він унеможливить корупційні схеми при виведенні держземель із власності держави.

 «Цей законопроект потрібен нам незалежно від того, чи буде в Україні ринок землі, чи ні», – наголошує заступник міністра.

Тарас Висоцький пояснює це тим, що проєкт закону №2195: а) стосується операцій із землями будь-якого типу, а не лише із сільгоспугіддями; б) передбачає прозорість і онлайн-формат для всіх процедур, що стосуються землі, – оренди, угод суперфіцію, емфітевзису тощо.

Результати голосування в Парламенті за цей законопрокт були такими:

Landlord раніше повідомляв про те, що 13 листопада Верховна Рада підтримала законопроєкт №2178-10, який скасовує заборону на продаж земель сільгосппризначення.

Читайте також