Новини / Ринок землі     13 листопада 2019 15:36

Рада проголосувала за відміну земельного мораторію

Верховна Рада на сьогоднішньому засідання підтримала скасування мораторію на продаж землі в Україні.

За законопроєкт №2178-10, який скасовує заборону на продаж земель сільгосппризначення, у першому читанні проголосували 240 депутатів: 227 від фракції «Слуга народу» і 13 – позафракційних.

Згідно з розкладом роботи ВР, 12−15 листопада народні депутати мають розглядати законопроєкт № 2178 про обіг сільгоспземель, розроблений урядом, а також та 10 альтернативних.

Читайте: Коли очікувати ефекту від земельної реформи – Сольський

На сьогоднішньому засіданні депутати підтримали в першому читанні законопроєкт № 2178-10, розроблений 14 депутатами під керівництвом голови аграрного комітету ВРУ Миколи Сольського.

Документ встановлює перехідний період для участі іноземців у придбанні землі сільгосппризначення та передбачає запобігання концентрації земельних ділянок на рівні громад.

Його ключові положення виглядають так:

 • зменшити обмеження по концентрації земель у межах області з 15% до 8%;
 • ввести обмеження по концентрації земель у межах ОТГ у розмірі 35%;
 • ввести перехідний період до 1 січня 2024 року, під час якого юридичні особи, бенефіціарні власники яких є іноземці, особи без громадянства, юридичні особи, створені за законодавством іншим, ніж законодавство України, іноземні держави, не зможуть набувати у власність землі сільгосппризначення державної, комунальної власності, а також пайові землі, за винятком тих земель, які на момент набрання чинності законом вже є в оренді, емфітевзисі таких юридичних осіб та за умови, що такі юридичні особи створені не менше, ніж 3 роки до набрання чинності законом;
 • набуття права власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення:
  -громадяни України;
  – юридичні особи України, створені за законодавством України;
  – територіальні громади;
  держава.

Як повідомляв Landlord, Тимофій Милованов наголошує, що земельна реформа – це не скасування мораторію на продаж землі, а комплексні зміни в системі земельних відносин, які передбачають 10 складових.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також