Новини / Фінанси     19 грудня 2019 10:41

Зеленський закликав ВР скасувати соєві правки

Ініціативу до Кабміну та Верховної Ради України негайно скасувати так звані соєві правки Президент України Володимир Зеленський висловив під час зустрічі з аграріями в селі Красна Слобідка на Київщині.

Про це повідомляє пресслужба Президента.

Президент України Володимир Зеленський закликав Уряд та Верховну Раду чимшвидше скасувати так звані соєві правки й забезпечити прийняття закону про підтримку вітчизняного сільгоспвиробника.

На зустрічі з Володимиром Зеленським аграрії села Красна Слобідка Київської області поскаржилися Президенту на скасування відшкодування ПДВ при експорті сої та ріпаку (так звані соєві правки).

Ці законодавці зміни були внесені до Податкового кодекс України у 2017 році. Тож аграрії втратили можливість експортувати бобові й отримувати відшкодування ПДВ із держбюджету.

Фермери з площею землі до 1 тис. гектарів не мають змоги сформувати експортну партію сої та ріпаку й змушені збувати продукцію переробникам на невигідних умовах, втрачаючи при цьому 20-25% з кожної тонни вирощеного, кажуть селяни.

Читайте: Органічна соя за 1000 євро: на чому заробляють німецькі фермери

Володимир Зеленський звернувся до Тараса Висоцького, заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України з питанням, що уряд робить для того, щоб проблему усунути.

Тарас Висоцький повідомив, що в парламенті вже зареєстрували законопроект № 2446 про внесення змін до Податкового кодексу.

Проєкт закону передбачає  підтримку для вітчизняної сільськогосподарської продукції, зокрема, й виробників сої та ріпаку.

«Ми ж з вами вже зустрічалися кілька разів, ви нам малювали схему, як підтримувати вітчизняного фермера, а про ці правки нічого не казали… Зверніться до Арахамії (голови фракції партії «Слуга Народу» Давида Арахамії. – Ред.), зберіть ключових голів фракцій, щоб проаналізувати всі «продуктові правки» і скасувати ці «соєві правки», – сказав Володимир Зеленський у відповідь посадовцю.

Landlord раніше повідомляв, що Україна 3 роки поспіль б’є рекорди з експорту бобових.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також