Новини / Політика     24 травня 2022 08:23

Зеленський у Давосі запропонував створити міжнародну організацію із запобігання голоду у світі

Також Зеленський закликав міжнародну спільноту допомогти Україні розблокувати порти задля уникнення світової продовольчої кризи

Україна пропонує створити організацію для протидії виникненню голоду на планеті. Про це сказав Президент Володимир Зеленський, виступаючи на Всесвітньому економічному форумі в Давосі, інформує Офіс президента.

“Голод потрібно зупиняти тільки превентивно – коли він ще не почався. Але зараз у світу немає такого інструменту. Ми пропонуємо створити організацію відповідальних і демократичних держав – експортерів продовольства, які можуть діяти з повагою до прав людини і глобальних правил торгівлі”, – сказав він.

Також Зеленський закликав міжнародну спільноту допомогти Україні розблокувати порти задля уникнення світової продовольчої кризи.

“Ви повинні знати, що зерно частково щодня крадуть російські військові, а потім вивозять кораблями до тих чи інших країн. Треба дуже швидко реагувати. Ми на рівні Міністерства закордонних справ працюємо з посольствами таких країн, тому що якщо ти розумієш, звідки це зерно, звідки його везе Російська Федерація, як ти можеш купувати його нелегітимно тільки через те, що його тобі продають майже задарма”, – сказав Глава держави.

Український президент під час виступу також закликав посилити санкційний тиск на Росію, не чекаючи її наступного пострілу – застосування хімічної, біологічної чи ядерної зброї.

Зокрема, за його словами, має бути ембарго на російську нафту, повне блокування всіх російських банків, відмова від російського IT-сектору та припинення будь-якої торгівлі з агресором.

Нагадаємо, російська блокада українських портів спричиняє підвищення цін на продукти.

Наталія Марченко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також