Новини / Аналітика     13 листопада 2022 20:07

Збільшення імпорту сповільнює ціни на огірки в Україні

Основну пропозицію у сегменті тепличного огірка на сьогодні складає імпортна продукція

Тривале зростання цін на огірки на українському ринку призвело до суттєвого збільшення імпортних поставок, повідомляє EastFruit. Останнім часом пропозиція місцевої продукції значно зменшилась. Це спричинило стрімке збільшення показників імпорту огірків. Така ситуація викликала зниження вартості вищезгаданого продукту на українському ринку.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Ціна на місцевий огірок в Україні за тиждень практично не змінилася і, як і раніше, озвучується виробниками в межах 75-80 грн/кг ($2,05-2,19/кг). Продажі на цей час ведуть поодинокі комбінати, які відвантажують цю продукцію дрібними партіями й лише за укладеними раніше договорами, у вільний продаж огірок з місцевих тепличних комбінатів на сьогодні вже практично не надходить.

Основну пропозицію у сегменті тепличного огірка на сьогодні складає імпортна продукція. Відпускні ціни в даному сегменті дещо нижчі, ніж на місцеву продукцію. Так, сьогодні імпортні огірки надходять у продаж по 65-75 грн/кг ($1,78-2,05/кг). Варто зазначити, що цього тижня, окрім турецьких та румунських огірків, на українському ринку з’явилися й іспанські.

Водночас цього сезону українським тепличним комбінатам вдається вести реалізацію огірків у середньому в 1,8 раза дорожче, ніж роком раніше. Імпортні огірки за рік подорожчали в середньому у 1,9 раза.

Нагадаємо, ціни на овочі, фрукти і ягоди наразі більше залежать від зміни логістичних маршрутів і вартості пального. Проте, по Україні не спостерігатиметься дефіциту овочевих культур через тимчасову окупацію південних регіонів. Про це розповів директор департаменту аграрного розвитку Мінагрополітики Ігор Віштак.

З початку повномасштабної війни в Україні деякі кооперативи перепрофілювалися: з вирощування ягід перейшли на овочі. Саме так вони хочуть допомогти країні вистояти та забезпечити населення продовольством.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також