Новини    14 березня 2018 17:28

Завтра аграрії заблокують автомагістралі у 6 областях


В четвер, 15 березня, з 10:30 до 11:30 години ранку аграрії перекриватимуть українські автомагістралі у Кіровоградській, Черкаській, Херсонській, Чернігівській, Вінницькій та Одеській областях. Про це повідомляє прес-служба ГС «Всеукраїнська Аграрна Рада» (ВАР). Згідно заяві, страйкувати аграріїв змусило скасування відшкодування ПДВ при експорті сої та ріпаку.

Згідно інформації, дороги будуть заблоковані на ділянках:

  • Кіровоградській обл.: автошлях М-12, за 10 км від м. Новоархангельськ (поряд з кафе «Козацька застава»);
  • Черкаській обл.: автошлях Е-95, пост поліції поблизу м. Умань;
  • Херсонській обл.: автошлях Р-47, с. Козацьке;
  • Чернігівській обл.: автошлях М-01, с. Кіпті;
  • Вінницькій обл.: автошлях М-12, Гайсинський район, с. Степове;
  • Одеській обл.: автошлях М-15, Ізмаїльський район, с.Кирнички.

«Крім того, акції протесту можуть відбутись на автошляхах у Рівненській, Полтавській, Хмельницькій та Тернопільській областях. Детальну інформацію щодо місць перекриття доріг у цих регіонах ми повідомимо завтра», – попередили у ВАР.

За даними представників громадської спілки, на такий радикальний крок сільгоспвиробників підштовхнула податкова політика влади.

«Згідно зі змінами до Податкового кодексу, Верховна Рада відмінила відшкодування ПДВ при експорті сої та ріпаку. Дана норма була прийнята на користь великих переробних заводів, що належать олігархам та міжнародним транснаціональним корпораціям. У той же час вона шкодить малим та середнім сільгоспвиробникам. Як зазначала прес-служба ВАР, у випадку, якщо відшкодування ПДВ при експорті олійних буде відмінено, збитки малих та середніх аграріїв можуть сягнути більше 6 млрд гривень», – йдеться у заяві.

В спілки закликали депутатів Верховної Ради України підтримати законопроект №7403-2, яким пропонується зберегти експортне відшкодування ПДВ для олійних. Якщо народні обранці не підтримають законопроект у ВАР заявили, що акції протесту будуть повторюватись та набувати більших масштабів.

Наступне перекриття доріг заплановане на 20 березня. Точний час та точки перекриття доріг будуть повідомлені у п’ятницю, 16 березня. Будь ласка, врахуйте дану інформацію при плануванні ваших поїздок. Просимо вашого розуміння за вимушені незручності.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...