Новини    09 листопада 2023 17:33

Засновник Dragon Capital купує виробника мінеральної води на Львівщині – ЗМІ

Джерела повідомляють, що Фіала і колишній співвласник Винниківської тютюнової фабрики Олександр Свіщов планують купити ТОВ "Фірма Т.С.Б."

Засновник інвестиційної компанії Dragon Capital Томаш Фіала і колишній співвласник Винниківської тютюнової фабрики Олександр Свіщов планують купити ТОВ “Фірма Т.С.Б.”, що займається видобуванням і реалізацією мінеральної води в Трускавці, повідомило профільне видання Nadra.Info з посиланням на власні джерела.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

ТОВ заснована у 1995 році в Трускавці та займається видобуванням мінеральної води. Компанія володіє дозволами на три родовища, із яких видобувають воду, що продають під торговими марками “Трускавецька курортна”, “Трускавецька джерельна”, “Трускавецька Sport”, “Трускавецька – цілющий дар Карпат”. Крім цього, компанії належать патенти на етикетки “Трускавецька” і етикетку “Трускавецька джерельна”. На офіційному сайті компанії вказано, що “Фірма Т.С.Б.” контролює перший у Трускавці завод мінеральних вод “Нафтуся” – єдиний завод “Трускавецької”, що здійснює розлив на місці видобування. Наразі ТОВ “Фірма Т.С.Б.” належить львів’янину Сергію Васильєву.

У червні 2023 року Томаш Фіала через кіпрську компанію “Фроловіа Лімітед” зареєстрував ТОВ “Трускавецька”, що займається оптовою торгівлею напоями. Керівником компанії вказаний Сергій Таратута, який володіє частками в кількох компаніях родини Миколи Кмітя – екс-керівника Львівської ОДА. Антимонопольний комітет дозволив АТ “Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд “Лев” купити частку в статутному капіталі ТОВ “Трускавецька”. Угода передбачає, що інвестиційний фонд матиме 50% голосів у правлінні ТОВ “Трускавецька”. Однак в аналітичній системі YouControl інформація про зміну бенефіціарних власників ще не відображена.

АТ “Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд “Лев” зареєстрований понад три роки тому у Львові. Одноосібним власником фонду є Олександр Свіщов – львівський підприємець, бізнес-партнер Григорія Козловського і екс-власник Винниківської тютюнової фабрики.

У вересні АМКУ дозволив ТОВ “Трускавецька” через компанію “Аква-Еко” купити активи ТОВ “Фірма Т.С.Б.”. Угоду про концентрацію можна реалізувати впродовж 24 місяців. Сайт Nadra.Info стверджує, що попри те, що угода ще не підписана, нові власники вже фактично контролюють добувний актив компанії.

Якщо угоду офіційно закриють, то Dragon Capital контролюватиме девʼять спецдозволів на підземні води. В 2021 році компанія купила в IDS Borjomi International ТОВ “Аква-Еко”, ТОВ “Акваріус” і ПТВФ “Анна-Г” з пʼятьма спецдозволами, а в 2022 році ТОВ “Аква-Еко” купило ще один спецдозвіл на аукціоні Держгеонадр. Усі ці компанії займаються видобуванням та реалізацією мінеральної води під брендом “Трускавецька”.

Нагадаємо, у 2018 році засновник Microsoft вклав гроші у сільськогосподарський бізнес.

Компанія Білла Гейтса Breakthrough Energy Ventures (BEV) інвестувала в стартап Rumin8, який розробив технологію скорочення викидів метану у тваринництві. Компанія готова виводити на світовий ринок технологію з доведеною ефективністю, засновану на фармацевтичному виробництві кормової добавки для скорочення метану.

Корпорація Microsoft уклала угоду з каліфорнійським стартапом Heirloom для видалення з атмосфери 315 000 метричних тонн CO2 протягом 10 років завдяки використанню природних властивостей вапняку.

Вчені з Великої Британії проведуть чотирирічні випробування, щоб визначити, чи можна годувати корів екстрактом із нарцисів для зменшення метанових викидів і протидії глобальному потеплінню.

Nestle купує контрольний пакет акцій бразильського виробника шоколаду преміум-класу Grupo CRM, оскільки прагне розширити виробництво кондитерських виробів класу люкс.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...