Новини    14 вересня 2023 18:03

Heirloom і Microsoft підписали одну з найбільших угод про уловлення вуглецю з повітря у США

Домовленість є однією з перших банківських угод про видалення вуглекислого газу. Це відкриває важливий механізм фінансування для майбутніх об’єктів

Корпорація Microsoft уклала угоду з каліфорнійським стартапом Heirloom для видалення з атмосфери 315 000 метричних тонн CO2 протягом 10 років завдяки використанню природних властивостей вапняку.

Будівництво розпочинається у Луїзіані один з двох перших центрів уловлення вуглецю та вже отримав $600 мільйонів фінансування від Міністерства енергетики США, повідомляє Business Wire.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Домовленість є однією з перших банківських угод про видалення вуглекислого газу. Це відкриває важливий механізм фінансування для майбутніх об’єктів.

До 2050 року Microsoft прагне видалити весь CO2, який компанія викидала за всю історію.

Читайте також: Українські аграрії приєднались до програми “Байєр” з декарбонізації сільського господарства в Європі

Зауважується, що угода забезпечує додаткові сталі грошові потоки, необхідні для фінансування проєкту. Також вона сприятиме лідерству США у боротьбі зі зміною клімату в глобальному масштабі. У поєднанні зі швидкими зусиллями з декарбонізації набір технологій, які видаляють атмосферний CO2, має важливе значення для обмеження підвищення глобальної температури до цілі Паризької угоди в 1,5°C.

Heirloom є головним світовим постачальником технології Direct Air Capture і керує єдиним у США об’єктом Direct Air Capture, який постійно вловлює вуглець. Технологія компанії використовує природні властивості вапняку для уловлювання забруднення CO2 з атмосфери та постійного зберігання його різними способами, зокрема у бетоні.

Нагадаємо, у 2018 році засновник Microsoft вклав гроші у сільськогосподарський бізнес.

Компанія Білла Гейтса Breakthrough Energy Ventures (BEV) інвестувала в стартап Rumin8, який розробив технологію скорочення викидів метану у тваринництві. Компанія готова виводити на світовий ринок технологію з доведеною ефективністю, засновану на фармацевтичному виробництві кормової добавки для скорочення метану.

Вчені з Німеччини та Нової Зеландії Повний знайшли спосіб знизити забруднення відходами від тваринництва. Вони прагнуть зменшити кількість аміаку, що потрапляє до ґрунтів і перетворюється на оксид азоту.

Вчені з Великої Британії проведуть чотирирічні випробування, щоб визначити, чи можна годувати корів екстрактом із нарцисів для зменшення метанових викидів і протидії глобальному потеплінню.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...